Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Codziennie 1000 osób objętych kwarantanną domową sprawdzają tomaszowscy policjanci

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim podczas codziennej służby kierowani są do wielu zadań. Jednym z priorytetowych w czasie pandemii jest codzienna weryfikacja przestrzegania zasad przez osoby objęte kwarantanną domową. Takich kontroli jest około 1000 każdego dnia.

Jednym z priorytetowych zadań policjantów w czasie pandemii jest codzienna weryfikacja przestrzegania zasad przez osoby objęte kwarantanną domową. Wsparciem dla tomaszowskich policjantów są przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Żołnierze z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Te działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby wywołanej wirusem SarS Cov-2. Brak kontaktu z przedstawicielami służb mundurowych lub niestosowanie się do zaleceń i decyzji służb sanitarnych mogą skutkować karą grzywny lub ograniczenia wolności. Umundurowani funkcjonariusze w każdym wyznaczonym przypadku nawiązują bezpośredni kontakt z osobą objętą kwarantanną domową wykorzystując do tego służbowe środki łączności telefonicznej. Czasem wystarczy zwykły kontakt wzrokowy, innym razem kontakt funkcjonariusza Policji rozszerza się do dłuższej rozmowy z obywatelem. Policjanci pytają o stan zdrowia, a także o to, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Liczba osób, których obecność w domu była sprawdzana przez Policję i Wojsko Polskie w ostatnich dniach na terenie powiatu tomaszowskiego przedstawiała się następująco:

  • 26.03.2021  – 1011 osób

  • 27.03.2021 – 1065 osób

  • 28.03.2021 –  997 osób

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje. O ujawnianiu takich przypadków informowane są służby sanitarne, które mogą nałożyć karę za nieprzestrzeganie opisanych zasad – nawet do 30 tysięcy złotych. Wobec nieodpowiedzialnych osób funkcjonariusze będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z artykułu 116 Kodeksu Wykroczeń. Mandat karny może w tym przypadku wynosić nawet do 500 złotych. W przypadku firm, lokali usługowych, gastronomicznych do odpowiedzialności mogą zostać pociągnięci ich właściciele. Tylko w ostatnich kilku dniach na terenie Tomaszowa Mazowieckiego funkcjonariusze wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej po uzyskaniu informacji, skontrolowali pub w centrum miasta. Jak się okazało, mimo obowiązujących zasad i przepisów, pub był otwarty dla gości. W związku z powyższym ze strony PSSE zostaną podjęte stosowne czynności mające na celu surowe ukaranie właściciela lokalu.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook