Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Czy w Tomaszowie Mazowieckim powstanie pierwszy cmentarz dla zwierząt?

W Tomaszowie Mazowieckim nie ma jeszcze takiego miejsca, choć cmentarze dla zwierząt domowych funkcjonują już w kilkunastu lokalizacjach w kraju. Właśnie pojawił się taki pomysł, czy zostanie zrealizowany?

Do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Tomaszowie Mazowieckim trafiła petycja w sprawie urządzenia cmentarza dla zwierząt skierowana przez mieszkańca miasta Filipa (nazwisko do wiadomości redakcji).

W odpowiedzi czytamy: (…) Od wielu lat prowadzone były dyskusje dotyczące wygospodarowania terenu i urządzania miejsca pochówku naszych czworonożnych przyjaciół. Wstępnie jako lokalizację rozpatrujemy wydzielenie części Cmentarza Miejskiego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Dąbrowskiej 71/81. Jednakże żeby realnie mogły rozpocząć się prace nad wydzieleniem miejsca pochówku dla zwierząt konieczne jest przeprowadzenie prac mających na celu uporządkowanie terenu po wycince drew w 2019 r. Prace te będą prowadzone w najbliższym roku w miarę posiadanych środków finansowych. Podpisał dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Tomaszowie Mazowieckim Szymon Michalak.

Taki cmentarz dla zwierząt znajduje się przy ulicy Malowniczej w Łodzi. Co roku cmentarz coraz bardziej się zapełnia licznymi małymi grobami. Wielu Łodzian chowa tu swoich ukochanych pupili. Nagrobki przybrane są kolorowymi kwiatami, ulubionymi zabawkami i licznymi zdjęciami czworonożnych przyjaciół.

Kiedy tomaszowianie doczekają cmentarza dla zwierząt?

Jak kształtują się ceny, ile trzeba zapłacić za kremację/pochówek? Od czego uzależniona jest cena?

Ceny uzależnione są od masy ciała zwierzęcia i formy pochówku. Wahają się od 20 zł za pochówek gryzonia w mogile zbiorczej do 1300 zł za kremację indywidualną psa ważącego powyżej 60 kg. Wybór formy całkowicie zależy od właściciela- może to być pochówek w mogile zbiorczej, czyli wspólnie z innymi zwierzętami chowanymi danego dnia, gdzie teren z zewnątrz nie jest oznakowany, tylko obsadzony kwiatami i zielenią, może to być mogiła indywidualna- czyli niemal dokładnie taka sama jak na ,,ludzkim’’ cmentarzu, z kamieniem ozdobnym i imienna tabliczką.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook