Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Delegacja z Rokicin w Mołdawii

Barbara Bykowska, sekretarz gminy w Rokicinach oraz Wioleta Stankiewicz i Urszula Mazur-Stasiak, nauczycielki ze szkół w Rokicinach i Łaznowie były członkiniami siedmioosobowej delegacji, która w ubiegłym tygodniu gościła w mołdawskim mieście Cimislia.

To pierwszy wyjazd grupy członków Stowarzyszenia Gmin Regionu Południowo-Zachodniego Mazowsza w Mołdawii w ramach kontaktów z partnerskim miastem Cimislia. Okazją było mołdawskie narodowe Święto Wina, uroczystość o podobnym charakterze, jak nasze dożynki.

  • Głównym celem wizyty było omówienie możliwości wzajemnej wymiany grup młodzieżowych między naszymi regionami – mówi Barbara Bykowska. – Będziemy się strać, jako stowarzyszenie, przygotować projekt współfinansowany środkami unijnymi, który pozwoli na wizytę naszej młodzieży w Mołdawii, i rewizytę młodych Mołdawian w naszym kraju, w Rokicinach. Mam nadzieję, że wymiana będzie miała miejsce już w wakacje przyszłego roku.

Wizyta w Mołdawii była bardzo intensywna, ale naszym delegatkom udało się odwiedzić na chwilę stolicę kraju, Kiszyniów. Na zdjęciu podczas Święta Wina w Cimislii.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook