Kalendarz gminy Rzeczyca

Nadchodzących wydarzeń: 0
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dla ludzi ławki, dla ptaków budki. Park Rodego w przebudowie

W parku Rodego postawią nowe ławeczki. Odnotowujemy postęp. Ławeczki tym razem będą z oparciem.
Do renowacji czy też rewitalizacji parku Rodego prezydent Rafał Zagozdon zabierał się mniej więcej w połowie poprzedniej kadencji. Trzeba było więc czterech lat żeby wreszcie prace ruszyły. W ramach inwestycji w parku powstaną nowe alejki, oświetlenie, kącik rekreacyjny i oczywiście plac zabaw. Uporządkowana zostanie zieleń przycięte drzewa. Pojawią się nowe nasadzenia. Stare, wysłużone latarnie, zastąpione zostaną nowymi. Będzie ich o kilka więcej niż dotychczas.
Oprócz ławek staną kosze na śmieci, stojaki na rowery, stoliki szachowe. Odnowione zostaną pomniki. Zaprojektowano też budki lęgowe dla ptaków i ssaków oraz domki dla owadów w celach eko-edukacyjnych. W ramach eko-edukacji przydałyby się też kosze na psie odchody i torebki na nie, ale o tym już nikt nie pamiętał.
Zadanie w kwocie 300 tys. zł dofinansowane będzie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim, zadanie otrzyma też wsparcie unijne z RPO. Koszt całej inwestycji nie przekroczy 900 tys. zł, choć w projekcie budżetu zakładano, że na park trzeba będzie wydać o ponad 200 tys. zł więcej.
Do przetargu, który został rozstrzygnięty już w marcu stanęło siedem firm w tym tylko jedna z Tomaszowa („Zysiak”. Wygrała GARDEN DESIGNER DERKACZ, spółka z Lublina.
Po zakończeniu prac ktoś zapewne odkryje, że zapomniano o toalecie.A

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook