Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dobudowanie S8 od węzła Łódź Południe do Tomaszowa Mazowieckiego

Radni miejscy i wojewódzcy łódzkiej PO apelują do rządu o „wyprostowanie odcinka” drogi ekspresowej S8, który miałby połączyć Łódź Południe i Tomaszów Mazowiecki. Dodatkowy odcinek ekspresówki z Wrocławia do Warszawy, pozwoliłby ominąć Piotrków Trybunalski.

Skrócenie czasu przejazdu to nie jedyny argument radnych, miedzy innymi wymieniają otwarcie szans dla łódzkich firm i ich rozwoju, większe szanse dla łódzkiego lotniska, większe możliwości tranzytowe między Łodzią a Warszawą. Radny PO Andrzej Kaczorowski tak uzasadnia pomysł swój i swoich kolegów- Przejdzie przez obszary gdzie jest wysokie bezrobocie. Bezrobotni szukają pracy a przedsiębiorcy z Łodzi szukają terenów gdzie mogliby inwestować. Dobudowanie S8, to też pomysł na odciążenie zakorkowanej autostrady A2 i ma stać się alternatywą dla kierowców podróżujących do Warszawy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sprawę ewentualnego wydłużenia drogi S8 rozważa już od blisko 2 lat i choć koncepcje rozbudowania odcinka uważa za dobrą to jednak obawia się, że mogło by to niekorzystnie przełożyć się na rozwój dróg w innym regionie, chodzi o ekspresówki S12 i S74. Ona musiałaby troszkę zmienić swój kształt, dlatego jest to skomplikowane– Maciej Zalewski rzecznik GDDKiA w Łodzi- zakres prac byłby bardzo szeroki, na pewno będzie nad czym się zastanawiać.

Radni PO chcą zwrócić się do samorządów o poparcie swojego pomysłu.

 

Źródło: TVTOYA

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook