Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dr Adam Bodnar z wizytą w Tomaszowie Mazowieckim

23 marca, w piątek, biuro Rzecznika Praw Obywatelskich dr Adama Bodnara, zorganizowało w ramach cyklicznych regionalnych spotkań,  spotkanie z mieszkańcami Tomaszowa Mazowieckiego. Wizyta rzecznika odbyła się w Miejskim Centrum Kultury na placu Kościuszki. Swoją obecność zaznaczyło około 50 osób, w tym młodzież. Kilka osób od razu stawiło się w kolejce do mec. Beaty Stalmach z biura RPO, żeby przedstawić indywidualną sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pierwszy problem, który został poruszony na spotkaniu dotyczył chorób rzadkich. Z sali zadano pytanie: Co się dzieje z Narodowym Planem Chorób Rzadkich?.
Zapytano Adama Bodnara czy jako rzecznik zajmie się sprawą Tomasza Komendy. Rzecznik podkreślał, że jest to jest trudna sprawa. Przedstawiana jest jako błąd prokuratury i sądów, tymczasem może być tak, że w momencie wyroku nie było takiej możliwości badań DNA jak teraz. To jest bardzo charakterystyczne dla wszystkich spraw nazywanych na świecie „sprawami niewinnościowymi”. Najważniejsze w sytuacji pana Komendy jest to, by dostał zadośćuczynienie i to szybko. A zwykła procedura może trwać miesiącami. 
Dalsze pytania dotyczyły: d
laczego myśliwi mogą strzelać bez ograniczeń takich, jakie ma wojsko?, problemów ratownictwa wodnego, spraw dzieci z kłopotami, ochrony danych osobowych, „złych” długi, spraw umów zawieranych na odległość z osobami starszymi, dlaczego Trybunał Konstytucyjny nie rozpatrzył wniosku RPO z 2014 roku.
Tego dnia, w Czarny Piątek, nie mogła zabraknąć tematu związanego z prawami kobiet. Z sali, z ust kobiety, padła prośba:
Dziś jest #CzarnyPiątek. Dlatego zwracamy się do Pana z apelem: Niech Rzecznik Praw Obywatelskich chroni prawa kobiet!
Oczywiście, apel nie został bez odpowiedzi, dr Adam Bodnar tak odniósł się do prośby:
Można mieć nadzieję, że po dzisiejszym proteście #CzarnyPiątek ustawa nie będzie dalej procedowania. Ale problem jest szerszy. Obecnie prawa kobiet do legalnej aborcji są ograniczane, mimo że gwarantuje je prawo.  Ustawa nie jest przestrzegana!

Spotkanie z RPO dr Adamem Bodnarem skończyło się o godzinie 15.00, udział w wydarzeniu był bezpłatny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook