Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2024 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Droższe egzaminy na prawo jazdy

Od 13 czerwca we wszystkich Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w łódzkiem wchodzą w życie nowe stawki opłat za egzamin na prawo jazdy. Zmiany dotyczą osób ubiegających się o dwie najpopularniejsze kategorie A i B.

Ile kosztować będzie egzamin?

O tym, że będzie drożej wiadomym było już od kilku tygodni. Dokładnie 23 maja radni Sejmiku Województwa Łódzkiego przyjęli uchwałę, w której określono wysokość opłat za przeprowadzanie egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o prawo jazdy.

Uchwała obejmuje wszystkie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w łódzkiem, czyli w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach i Sieradzu. Zmiany dotyczą zarówno części teoretycznej, jak i praktycznej egzaminu.

I tak za przysłowiową teorie zapłacimy od połowy czerwca nie 30, a 50 zł. Opłata za praktykę będzie uzależniona od kategorii prawa jazdy o które się ubiega egzaminowany i będzie się kształtować na poziomie: 180 zł za kategorie B (czyli na samochody osobowe) i 190 zł w przypadku kategorii A (motocykle). Wcześniej było to odpowiednio: 140 zł i 180 zł.

– Zarząd województwa uchwalił takie stawki mając na uwadze dobro przyszłych kierowców, chodziło o to, aby nie narażać ich na nadmierne wydatki. Jednocześnie opłaty w tych wysokościach mają umożliwić funkcjonowanie WORD-ów. Stawki, które wejdą w życie 13 czerwca są najniższymi w Polsce – wyjaśnia Darius Misztal, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi w oddziale terenowym w Piotrkowie. Dodajmy przy tym, że cennik opłat w WORD-ach łódzkiego nie by korygowany od 2013 roku.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook