Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dwie ulice i toaleta

Wracamy do budżetu. To, co mieszkańców interesuje najbardziej, planowane wydatki na miejskie inwestycje. Jak już pisałyśmy na portalu, w planach na przyszły rok w projekcie budżetu miasta zapisano rekordową kwotę na inwestycje – 89,9 mln zł.

Kwota szokuje wielkością w zestawieniu do dochodów miasta. Gdy jednak przyjrzeć się dokładnie planowanym wydatkom, to podziw może zamienić się w osłupienie.

To, czym władza zdążyła pochwalić się już kilka tysięcy razy, to planowany zakup miejskich autobusów hybrydowych oraz budowa hali lodowej. Obie inwestycje będą wspomagane w dużej części środkami zewnętrznymi. Pierwsza (35,9 mln zł) z środków unijnych i druga (35 mln zł) z pieniędzy Ministerstwa Sportu. Jak widać, obie inwestycje pochłoną lwią część pieniędzy przeznaczonych na inwestycje. Do tej puli dołożyć trzeba jeszcze 7,6 mln zł przeznaczonych na budowę drogi wraz z infrastrukturą w celu „otwarcia terenów inwestycyjnych” na terenie miasta i gminy. Projekt ma być realizowany wespół z gminą Tomaszów Maz. i współfinansowany z RPO woj. łódzkiego.

Inwestycje miejskie na tym w zasadzie, w przyszły rok się kończą.

Wydamy ponad 2,3 mln zł na różne projekty i dokumenty techniczne, które powinny być zrealizowane w kolejnych lata.

Kupimy dwa samochody, jeden dla Straży Miejskiej, drugi dla Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Osiem inwestycji w sumie za 1 mln zł, to propozycje samych mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Trudno tu mówić o polityce inwestycyjnej władz. Choć warto odnotować, że mieszkańcy są bardzo przychylni obecnej władzy. Postanowili, budowę kompleksu basenowego na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych przy ul. Podleśnej, poprzeć i „oddać” na ten cel 40% środków (ponad 399 tys. zł) z kwoty jaką dysponują w głosowaniu, choć to obiekt całkowicie pozostającą w gestii miasta.

Jakie zatem jeszcze inwestycje miasto zamierza zrealizować w 2017 r.? Naliczyliśmy… pięć.

O pierwszej z wymienionych już pisaliśmy. 250 tys. zł przeznaczono na wstępny etap monitoringu miasta.

Najwięcej pieniędzy pochłonie rozbudowa ul. Piaskowej – 2,65 mln zł.

Przebudowa ul. Armii Krajowej kosztować ma 0,5 mln zł.

70 tys. zł przeznacza się na budowę kotłowni w schronisku dla bezdomnych. Ta inwestycja „ciągnie” się za miastem zdaje się, że od trzech lat.

Na koniec została jeszcze toaleta w zrewitalizowanym parku Rodego, o której najwyraźniej wcześniej ktoś zapomniał – 120 tys. zł.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook