Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dwie umowy i dofinansowanie dwóch zadań. Na co powiat otrzymał pieniądze?

W piątek, 24 czerwca 2022 roku, w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi odbyło się podpisanie dwóch umów na dofinansowanie dwóch zadań, które będą zrealizowane przez Powiat Tomaszowski. Pierwsze zadanie to dofinansowanie remontu drogi w Sadykierzu w gminie Rzeczyca. Kwota dofinansowania ponad 250 tysięcy złotych, a drugie zadanie to zakup sprzętu komputerowego w Wydziale Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym.

Udział w spotkaniu wzięli: Andrzej Górczyński – członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

„Znajdujemy się dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Podpisujemy dwie umowy na dofinansowanie. Jedna to jest dofinansowanie dojazdówki w miejscowości Sadykierz gmina Rzeczyca, powiat tomaszowski. Kwota dofinansowania to jest ponad 250 tysięcy złotych.

Druga umowa zostaje podpisana na dofinansowanie sprzętu komputerowego, potrzebnego dla Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym. To jest maksymalne dofinansowanie, jakie nam się udało pozyskać i tutaj w sposób szczególny chcę podziękować Zarządowi Województwa Łódzkiego, a Marszałkom w szczególności, którzy podpisywali z nami dzisiejszą dotację, dokumenty związane z przyznaniem tych środków. Serdeczne podziękowania dla pana Marszałka Andrzeja Górczyńskiego, jak i również dla pana Marszałka Piotra Adamczyka, ale dziękuję wszystkim członkom Zarządu, w sposób szczególny panu Marszałkowi Grzegorzowi Schreiberowi, jak i Wicemarszałkowi Zbigniewowi Ziembie.

Proszę Państwa, to są bardzo potrzebne pieniądze, pierwsze na remont drogi, która prosiła się o ten remont już od wielu lat. Stan techniczny nie najlepszy i dzisiaj we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, jak i również z Gminą Rzeczyca będzie możliwość realizacji tego ważnego zadania na poziomie zarówno Gminy, jak i też na poziomie całego Powiatu Tomaszowskiego. Ta druga dotacja cieszy, bo chcemy to wszystko, co dzisiaj znajduje się w ramach tej bazy, wyjątkowej bazy w naszym Starostwie zmieniać, ulepszać, unowocześniać.

Bardzo serdecznie dziękuję jeszcze raz całemu Zarządowi Województwa Łódzkiego za tą przychylność, jeżeli chodzi o ocenę naszych wniosków i za to, że możemy realizować dzięki temu kolejne inwestycje.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Andrzej Górczyński – członek Zarządu Województwa Łódzkiego podziękował Mariuszowi Węgrzynowskiemu.

„Chciałem bardzo serdecznie podziękować Staroście Powiatu Tomaszowskiego, Mariuszowi Węgrzynowskiemu, za przygotowanie dobrego wniosku i myślę, że zrealizuje ten wniosek dla dobra mieszkańców Powiatu Tomaszowskiego.” – podziękował Andrzej Górczyński.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook