Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dystans społeczny po tomaszowsku

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca zachowanie co najmniej 1 metra odległości między ludźmi, w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Lekarze przekonują, że ten dystans powinien być zdecydowanie większy.

Koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową

Główną drogą przenoszenia się koronawirusa SARS-CoV-2 jest droga kropelkowa. Oznacza to, że zarazić się możemy przez kontakt z osobą, która jest chora i w naszym towarzystwie kaszle i kicha. Żeby uchronić się przed zakażeniem, WHO zaleca częste mycie rąk w ciepłej wodzie z mydłem, unikanie dotykania twarzy i zachowanie dystansu społecznego od drugiej osoby – minimum 1 metr.

Okazuje się jednak, że ostatnie zalecenie może być niewystarczające. Badaczka z MIT, profesor Lydia Bourouiba, która zajmuje się dynamiką procesów kaszlu i kichania ma łamach czasopisma „Journal of the American Medical Association” przekonuje, że właściwa odległość powinna wynosić nawet 7-8 metrów.

A tymczasem 6 listopada 2020 r. w Tomaszowie Mazowieckim pod siedziba PZU przy ul. św. Antoniego…

Co rzuca się w oczy? Oczywiście w pierwszej kolejności brak zachowywania dystansu społecznego. Maseczki? Jedni mają, inni nie. Wygląda to różnie. Generalnie obrazki zarejestrowane w naszym mieście to kolejny dowód na to, jak tomaszowianie podchodzą do zasad wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Zdjęcie Marta Karbownik

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook