Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 8
«październik 2021 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Dziekujemy pani Mariannie

6 marca w Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odbyły się wybory nowego zarządu. Z funkcji prezeski zrezygnowała Marianna Przewoźnik, która kierowała pracą stowarzyszenia od ponad 26 lat. Powodem decyzji jest stan zdrowia pani Marianny. Pani Marianna nie odchodzi całkiem ze stowarzyszenia, pozostaje jego honorową prezeską.

Jej obowiązki przejęła dotychczasowa skarbniczka stowarzyszenie, Maria Pająk.

Nowa prezeska SRDiON jest emerytką i mamą niepełnosprawnego Marka, który jest oczywiście uczestnikiem warsztatów prowadzonych przez stowarzyszenie.

Cele SRDiON, które zrzesza 150 członków, po zmianie we władzach, pozostają niezmienione. – Nadal prowadzić będziemy niebrowską świetlicę środowiskową, która działa przez pięć dni w tygodniu i do której przychodzi popołudniami dwadzieścioro dzieci. Na dziś najważniejsza jest, mam nadzieję ostatnia, przeprowadzka Warsztatów Terapii Zajęciowej – mówi Maria Pająk. – Jesteśmy „po słowie” ze starostwem, które obiecało nową lokalizację przy ul. Majowej i pomoc w adaptacji pomieszczeń. Mam nadzieję, że – zgodnie z deklaracją – przeprowadzka nastąpi jeszcze tej jesieni.

Jesteśmy ewenementem w skali kraju. Nie znamy innego miasta, które nie potrzebuje warsztatów terapii dla osób niepełnosprawnych i skazuje ich uczestników na ciągłą niepewność i przeprowadzki. Jesteśmy tym zwyczajnie zmęczeni tak jak zmęczeni jesteśmy sąsiedztwem katolickich szkół, które kompletnie się nie integrują z naszymi podopiecznymi i traktują jak intruzów. Mam nadzieję, że sytuacja po czwartej przeprowadzce wreszcie się ustabilizuje i to jest obecnie mój najważniejszy cel – mówi nowa prezeska SRDiON.

Warsztaty Terapii Zajęciowej, z których korzysta 60 dorosłych o różnym poziomie niepełnosprawności funkcjonują od ponad 2 lat w budynku byłego Gimnazjum nr 2 przy ul. Warszawskiej.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook