Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2022 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Elektryczne hulajnogi od dziś w Tomaszowie Mazowieckim

Hulajnogi elektryczne już od dzisiaj pojawią się na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego. Firma Blinkee.city do Tomaszowa wstawiła 40 e-hulajnóg. W sobotę będzie można je bezpłatnie testować na przystani miejskiej pod okiem instruktorów. To kolejny element wprowadzania do przestrzeni komunikacyjnej miasta akcentów elektromobilnych.

Spotkanie informacyjne z udziałem prezydenta miasta, przedstawicieli firmy „blinkee.city” oraz komendanta Straży Miejskiej dotyczące korzystania z usługi udostępniania elektrycznych hulajnóg odbyło się dzisiaj, 23 czerwca, na przystani miejskiej.

Bardzo się cieszymy, że tego typu środek komunikacyjny również będzie funkcjonował w Tomaszowie Mazowieckim, na co jest zapotrzebowanie. Zwracamy przy tym szczególną uwagę i podkreślamy dbałość o bezpieczeństwo podczas korzystania z elektrycznej hulajnogi. Zależy nam aby wszyscy, którzy będą korzystali z e-hulajnogi zadbali zarówno o swoje bezpieczeństwo, jak i o bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu – Marcin Witko prezydent miasta.

Słowa prezydenta podkreślił komendant Straży Miejskiej przedstawiając aktualne przepisy dotyczące korzystania z e-hulajnogi w ruchu drogowym, które weszły w życie 20 maja br. Na zakończenie spotkania przedstawiciele firmy udostępniającej hulajnogi w naszym mieście przedstawili podstawowe zasady ich działania i bezpiecznego użytkowania.

Aby móc skorzystać z hulajnogi należy zainstalować na telefonie aplikację Blinkee, założyć konto, ustawić metodę płatności i namierzyć najbliższą dostępną hulajnogę. Aplikacja pokazuje poziom naładowania urządzenia, ile kilometrów przejedziemy, i jaka jest cena. Jedno naładowanie wystarcza na 20-22 km. Każda hulajnoga ma zainstalowany GPS. Przewidziana jest opcja abonamentu dla osób, które regularnie będą chciały z hulajnogi korzystać. Cena początkowa wynosi 1 zł każda kolejna minuta jazdy to 49 groszy.

Hulajnogi rozlokowane będą w kilkunastu punktach miasta min. na przystani, pod Areną Lodową, placu Kościuszki a już w sobotę na przystani miejskiej przy ulicy PCK od godziny 14 do 16 odbędą się darmowe jazdy próbne.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook