Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ewa Wendrowska wręcza granty sołeckie: inwestycja w przyszłość regionu

W dniu 2 kwietnia w Czerniewicach odbyła się uroczystość wręczenia grantów sołeckich dla gmin powiatu tomaszowskiego. Wartość grantów wynosząca 15 000 zł została przyznana sołectwom w ramach programu „Sołectwo na plus”. Odbiorcami tych środków finansowych byli sołtysi oraz przedstawiciele sołectw, którzy odebrali czeki z rąk Ewy Wendrowskiej, Radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Z programu pt. „Świetlica sołecka na plus” – 200 000 zł otrzymały:
– sołectwo Turobów z gminy Czerniewice
– sołectwo Brzeg z gminy Rzeczyca
– sołectwo Wólka Krzykowska z gminy Ujazd

W ramach projektu – Infrastruktura sołecka na plus – granty w wysokości 100 000 zł otrzymały:
– sołectwo Chociw z gminy Czerniewice
– sołectwo Lubochnia Górki z gminy Lubochnia
– sołectwo Rokiciny z gminy Rokiciny
– sołectwo Jeziorzec z gminy Rzeczyca
– sołectwo Staropole z gminy Żelechlinek

Dzięki przyznanym grantom możliwe będzie zakupienie nowych urządzeń rekreacyjnych na place zabaw, wiat, zielonej przestrzeni oraz sprzętu gastronomicznego niezbędnego do wyposażenia Domów Ludowych. Inwestycje te przyczynią się do poprawy warunków życia mieszkańców sołectw oraz zachęcą do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Granty sołeckie stanowią ważne wsparcie dla lokalnych społeczności, umożliwiając rozwijanie infrastruktury oraz inicjatyw na rzecz mieszkańców. Dlatego przyznane środki finansowe są niezwykle istotne dla rozwoju gmin powiatu tomaszowskiego i przyczynią się do tworzenia lepszych warunków życia na terenie całego regionu.

Otrzymane granty stanowią jednocześnie uznanie dla zaangażowania i pracy sołectw na rzecz swoich mieszkańców. Dzięki współpracy między samorządem a społecznościami lokalnymi, możliwe jest podejmowanie skutecznych działań na rzecz poprawy jakości życia oraz rozwoju infrastruktury na obszarze gmin. To niewątpliwie inwestycja w przyszłość i tworzenie lepszych warunków dla wszystkich mieszkańców powiatu tomaszowskiego.

Spotkanie było transmitowane na żywo.

Galeria zdjęć z wydarzenia TUTAJ

 

oprac. Agnieszka Podwysocka
Format3A

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook