Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Fantastyczny koncert kolęd w wykonaniu Smardzewian [live, zdjęcia]

15 stycznia 2023 r., w niedzielę w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach odbył się coroczny koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Smardzewianie” oraz Zespołu Folklorystycznego Smardzewianie.

Po mszy św. o godz. 10.30, grupa blisko sześćdziesięciu artystów wykonała koncert noworoczny z kolędami i pastorałkami. Frekwencja jak zwykle dopisała!  Kościółek wypełnił się ludźmi. Najpiękniejsze polskie kolę-dy i pastorałki, otulone brzmieniem skrzypiec, akordeonu oraz bębna radowały i wzruszały publiczność na zmianę. Słuchacze i słuchaczki nie kryli zresztą uznania, a nawet prawdziwego zachwytu wobec fantastycznej prezentacji wokalno – instrumentalnej. Po każdym utworze brawa nie cichły bardzo długo.

Na zaproszenie do udziału we wspólnym kolędowaniu odpowiedziało kilka pokoleń mieszkańców i mieszkanek nie tylko Smardzewic, dla których koncerty świąteczne w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Smardzewianie” oraz Zespołu Folklorystycznego Smardzewianie, co roku stają się wydarzeniem szczególnym.

Po koncercie na ręce Aleksandry Grad-Rachwalskiej kierownik Małych Smardzewian nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury za 15 letnią działalność na rzecz kultury ludowej regionu opoczyńskiego wręczyła Ewa Wendrowska – Radna Sejmiku Wojweództwa Łódzkiego, którego wniosek złożył Gminny Dom Kultury w Wiadernie.

Noworoczny koncert na stałe wpisał się już w repertuar zespołów, tradycję tę zapoczątkowali Mali Smardzewianie w 2008 roku.

Tradycją też jest noworoczne spotkanie przy stole z opłatkiem gdzie członkowie zespołów łamią się opłatkiem, dziękując za wsparcie planują kolejny rok.

Galeria zdjęć TUTAJ

Pełna relacja live ponizej 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook