Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Finał akcji Szlachetna Paczka. Dary trafiły do potrzebujących [film, zdjęcia]

W weekend wolontariusze Szlachetnej Paczki już po raz dwudziesty w Polsce a dziesiąty w Tomaszowie Mazowieckim wręczali potrzebującym rodzinom paczki od darczyńców. W całej Polsce pomoc trafi do wielu tysięcy domów. W Tomaszowie oraz w regionie aż do 46 rodzin.

Annie Walczak liderce regionu kierującej zespołem wolontariuszy w Tomaszowie Mazowieckim udało się zorganizować pomoc materialną dla 46 rodzin. W paczkach znajdowały się m.in. żywność, artykuły spożywcze, chemiczne, sprzęt komputerowy, agd oraz opał.

W tym roku gmach gastronomicznej w Tomaszowie stał się centrum akcji Szlachetna Paczka.

To właśnie tu darczyńcy przywożą paczki a nasi wolontariusze, wiozą je do potrzebujących – wyjaśnia Anna Walczak liderka Szlachetnej Paczki w naszym mieście. – Pracowity weekend był tylko kulminacją tygodni wytężonej pracy. – Nasi wolontariusze od września odwiedzali i weryfikowali zgłoszenia rodzin – dodaje.

Tym razem wiele paczek trafiło do osób starszych oraz do rodzin gdzie wypadki losowe sprawiły, że nagle potrzebna jest pomoc – dodaje wolontariuszka Daria Patrolska.

– Jak co roku wiele zgłoszeń nie zostało rozpatrzonych pozytywnie. Zgłoszono ich aż 69. – Zbyt duże oczekiwania i potrzeby nieadekwatne do sytuacji to główne powody. Jeśli nasz wolontariusz stwierdzi, że dana rodzina mogłaby troszkę więcej dać od siebie a dopiero potem prosić o pomoc kogoś, to takie rodziny nie były kwalifikowane – podkreśla Anna Walczak. – Dzięki temu dajemy takie zapewnienie darczyńcą, że to są rzeczywiście osoby, które tej pomocy potrzebują.

W akcji oprócz darczyńców wzięło udział 16 wolontariuszy, osoby prywatne, firmy, organizacje pozarządowe oraz żołnierze pomagający w rozwożeniu darów.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook