Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Finał WOŚP 2020 w Ujeździe. Zebrano rekordowe 72 tys. zł [film, zdjęcia]

„Tego się zupełnie nie spodziewaliśmy, ale widać, że zaangażowanie i ciężka praca do ostatnich chwil przynoszą efekty” tak o kolejnym rekordzie pobitym podczas Finału WOŚP w Ujeździe mówią organizatorzy i członkowie sztabu. 72. tysiące to kwota, która nie śniła się nikomu.  Po raz 9. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ujeździe w Hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mimo rozpoczynających się właśnie ferii i związanych z nimi wyjazdów, dwudniowa impreza jak zwykle przyciągnęła tłumy. W gminie kwestowało 85 wolontariuszy, którzy zabrali wspólnie blisko 30 tysięcy złotych, a najwięcej, kolejny rok z rzędu zebrał Filip Badełek, który w puszce miał ponad 3600 zł.

Nowy rekord!!! 72 tysiące ❤❤❤❤

Opublikowany przez Sztab WOŚP Ujazd Niedziela, 12 stycznia 2020

Sportowa sobota rozpoczęła się już o godz. 9:00 WOŚPowym Turniejem w Piłkę Halową, w którym zagrało 10 drużyn. Wiele z nich przyjeżdża tu od pierwszego Finału, ale były też takie, które pojawiły się po raz pierwszy, nawet z bardzo daleka bo aż z Warszawy. Niestety gościom z Rembertowa nie udało się wejść do finału, ale za to miejsca na podium zajęli od trzeciego: „Stalówka”, następnie „Alkoholove” i na pierwszym miejscu „Struga Personal”. Za zorganizowanie turnieju serdeczne podziękowania należą się Michałowi Krajewskiemu i Pawłowi Pryczkowi, który z kolei zorganizował drużynę sędziów.

O godz. 13:00 rozpoczął się natomiast Turniej w Tenisa Stołowego, w którym wzięło udział ponad 30. zawodników w trzech kategoriach: dzieci kobiety, mężczyźni,. I tak w kategorii dziecięcej 1. Miejsce zdobył Olek Juszyński, drugie Wojciech Goszkiewicz, a trzecie Przemek Galiński. W kategorii kobiet pierwsze Katarzyna Kawecka, drugie Marta Luchowska a trzecie Joanna Dziuba. W kategorii Mężczyzn najwyższe miejsce zdobył Karol Juszyński, następny był Wiesław Niewiadomski i na trzecim miejscu Konrad Urbanek. Turniej przygotowali Tomasz Dziubecki i Marcin Kocięba.

O godz. 17:00 rozegrany został WIELKI WOŚPOWY MECZ W KOSZYKÓWKĘ Gmina Ujazd vs. Reszta Świata. I reszta świata faktycznie przyjechała z całej Polski. Byli zawodnicy z Katowic, Siemianowic Śląskich czy z Łodzi. O zdrową rywalizację zadbał sędzia Jacek Matyszewski a o świetną atmosferę i doping Marcin Kocięba.

Wpisowe ze wszystkich sobotnich turniejów oczywiście zostało przekazane do puszek wolontariuszy.

Niedzielny Finał tradycyjnie rozpoczął się 14. Biegiem WOŚP Policz się z Cukrzycą, w którym wzięło udział blisko 50. zawodników. Wśród kobiet najlepsza okazała się Zofia Sykuła, na drugiej pozycji uplasowała się Jolanta Piwowarska a na trzeciej Anna Nabit-Makieło.  Natomiast wśród mężczyzn zwyciężył Jarosław Szewczyk, za nim był Marcin Duła a trzeci Dariusz Strzechowski.

Po wręczeniu nagród i podziękowaniach rozpoczął się Finałowy Koncert, w którym wzięli udział artyści z Przedszkoli Samorządowych z Ujazdu i Osiedla Niewiadów, Szkół Podstawowych w Ujeździe i Osiedlu Niewiadów, Zespół Ale o co chodzi, Aleksandra Kołkiewicz – ZOla, Orkiestra Dęta OSP Ujazd, wokaliści Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, a także kobiecy duet Anna Maria Klamut i Laura Aiteka- Odus. Gwiazdą wieczoru był meksykański zespół Mariachi Los Amigos. Po Finale wszyscy uczestnicy imprezy mogli oglądać wspaniałe Światełko do Nieba. Koncert oraz wszystkie licytacje  poprowadzili jak zwykle niezawodni blogerka Aleksandra Radomska (blog:Mam Wątpliwość) oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jarosław Cielebon.

Finał WOŚP w Ujeździe to nie świetni wykonawcy na scenie, ale również moc atrakcji na sali. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się jak zwykle dmuchańce od Kinder Party Koluszki, oprócz tego swoje stoiska miały Szkoły i Przedszkola z gminy Ujazd, Studio Urody Figura z Tomaszowa Mazowieckiego, Szkoła Żeglarska Saily.pl, animatorki Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, Salon Optyczny Doktor Marchewka, Firma Synexus Polska, Salon Fryzjerki Top Lok Kok. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się jak zwykle Kramik WOŚP na który w tym roku, darczyńcy przekazali rekordową liczbę gadżetów, fantów, rękodzieła, bonów i voucherów.

Wśród licytacji najbardziej wartościowe okazało się złote serduszko od Jubilera Budy, które zostało wylicytowane za 3. 100 zł, tort ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej, który poszedł za 1000 zł a także voucher na tatuaż w salonie od Zmierzchu do Świtu,  srebrne serduszko Buda, voucher na zabieg w Studio Figura w Tomaszowie Mazowieckim, voucher na kurs na sternika motorowodnego, vouchery na pobyty w Hotelu Andels w Łodzi, a także rodzinny rejs po zalewie sulejowskim.

„Co roku, podczas Finału WOŚP w Ujeździe,  staramy się zaskoczyć wszystkich czymś czego w poprzednich latach nie było i mamy ogromne szczęście, że nasi darczyńcy, wykonawcy, sponsorzy i przyjaciele zaskakują nas swoimi pomysłami i coraz to większym zaangażowaniem. W wielu przypadkach nie musimy się już nawet do nich zgłaszać i przypominać, bo dla nich WOŚP również jest czymś wyjątkowym. Mamy nadzieję, że podczas naszych Finałowych Koncertów i zmagań sportowych w Ujeździe czuć rodzinną atmosferę, którą my jako sztab pod kierunkiem wspaniałego szefa Jacka Politowskiego chcemy tworzyć. Dziękujemy wszystkim z całego serca, że chcą grać z nami i uczestniczyć w  tym pięknym święcie miłości i radości.” – Aleksandra Wójcińska, członek Sztabu #4806, organizator Finału WOŚP w Ujeździe.

Autorem zdjęć jest Angelika Lejko
Więcej zdjęć w galerii tutaj

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook