Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Flagi, plakaty i milczące wsparcie

Tak wygląda nauczycielski strajk w tomaszowskich szkołach. Nauczyciele miejscy i powiatowi pod rządami PiS przestraszyli się konsekwencji po udziale w legalnym przecież strajku. To niemy sposób wyrażania własnych przekonań w pseudodemokracji, którą sobie zafundowaliśmy.

Jak widać w deklaracje władzy na temat tego, że nauczycielom nie grożą zwolnienia z pracy po „reformie oświaty”, środowisko nie wierzy. – Nie ma co się dziwić tomaszowskim nauczycielom i obwiniać ich za tę postawę. Taką mamy sytuację. Trzeba się cieszyć, że w ten milczący sposób wspierają ogólnopolski strajk – mówi Renata Szadkowska, wiceprezeska tomaszowskiego ZNP.

Zapewne nie jest przypadkiem, że właśnie teraz trwają w mieście prace nad powołaniem dożycia Centrum Usług Wspólnych, które obsługiwać ma wszystkie szkoły i przedszkola. Ta decyzja w konsekwencji też doprowadzi do zwolnień administracyjnych pracowników oświatowych, którzy, podobnie jak ich koleżanki nauczycielki, nie mają w tym mieście gdzie szukać pracy.

W naszym powiecie do czynnego strajku przystąpiło jedynie sześć szkół. Są to podstawówki i gimnazja z Rzeczycy i Będkowa. Dzieci mają zapewnioną opiekę w placówkach.

Formalnie Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się, by do 2022 r. w szkołach nie było zwolnień oraz, by żadnemu pracownikowi nie pogorszyły się warunki zatrudnienia. ZNP oczekuje podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10%.

Powodem największego od ponad 10 lat nauczycielskiego strajku są konsekwencje wynikające dla samorządowych pracowników oświaty z likwidacji gimnazjów, ale też przygotowywane przez PiS nowe podstawy programowe, nowe podręczniki oprotestowane i zarzucane setkami uwag przez naukowców i ekspertów od nauczania.

ZNP zebrało 600 tys. podpisów w sprawie referendum dotyczącym reformy oświaty. Zobaczymy czy sejm zgodzi się na referendum, czy – nie po raz pierwszy – wyrzuci tysiące podpisów do kosza.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook