Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gminno-Parafialne Święto Plonów w Rokicinach 2019 już za nami [zdjęcia]

1 września, słonecznie, kolorowo, religijnie i na ludowo – tak swoje święto obchodzili rolnicy z gminy Rokiciny. Dożynkowa msza św. odbyła się o godz. 12 w Kościele pw. św. Rodziny. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował pod scenę letnią Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się części obrzędowe i artystyczne. Na scenie wystąpili Orkiestra Dęta z Łaznowa, Zespół Pieśni i Tańca „Smardzewianie”, Monika Orzeszko, kabaret „Trzeci oddech kaczuchy” i zespół Helou. DJ Hubertus do późnych godzin wieczornych zabawiał przybyłych. Był poczęstunek i atrakcje dla dzieci jak przystało na dożynkowe święto.

Starostami tegorocznego Święta Plonów w Rokicinach byli Gabriela Ziętek Michałowa i Jacek Sala z Łaznowa. Prezentowali się tak, jak przystało na Starostów dożynkowych. 
Gabriela Ziętek pochodzi z rodziny o tradycjach rolniczych, w której zawsze były ważne wartości chrześcijańskie. Obecnie wraz z mężem Andrzejem prowadzi gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Mleko oddaje do Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej. Uprawiają również zboże, kukurydzę i trawy przeznaczone na kiszonki. Jest matką trójki dzieci: Szymona, Karoliny i Julii. Działa także na rzecz społeczności lokalnej. Jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Michałowie. W wolnych chwilach z pasją zajmuje się pielęgnacją roślin i kwiatów w przydomowym ogrodzie.
Jacek Sala jest rodowitym mieszkańcem Łaznowa. Wspólnie z żoną Anetą prowadzi gospodarstwo rolne. Specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego. Na swoim areale uprawia głównie kukurydzę, trawy i zboża, które w całości wykorzystuje w swoim gospodarstwie. Stawia na rozwój swojego gospodarstwa z wykorzystaniem środków unijnych. Jest ojcem trzech synów: Dawida, Dominika i Artura. Wolny czas poświęca głównie rodzinie, kibicując synom, którzy z dużym poświęceniem trenują piłkę nożną.

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook