Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2024 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gminny Dom Kultury w Wiadernie został oficjalnie otwarty

Kilkudziesięcioletni budynek Świetlicy Wiejskiej w Wiadernie przeszedł już do historii. Zastąpił go nowoczesny obiekt w którym został stworzony dla gminy Tomaszów Mazowiecki Gminny Dom Kultury w Wiadernie. Jego oficjalne otwarcie miało początkowo odbyć się 26 czerwca, jednak ze względu na nocne gradobicie otwarcie przesunięto na 16 lipca. 

Gości przywitała dyrektor GDK Monika Saktura, wśród zaproszonych był oczywiście wójt gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszek Szmigiel,wice wójt Sławomir Bernacki, starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Michał Czechowicz, radni powiatowi, gminni, sołtys wsi Wiaderno, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, sołectwo wsi Wiaderno oraz mieszkańcy gminy Tomaszów Mazowiecki.

Link do live z uroczystości otwarcia GOK w Wiadernie

Oddanie tego domu kultury wiąże się z powołaniem instytucji kultury. Rada gminy podjęła uchwałę z dniem 1 stycznia ten obiekt jest Gminnym Domem Kultury (…). To ma być ośrodek który będzie oddziaływał na pozostałe nasze obiekty kulturalne, dla tych którzy nie są wtajemniczeni powiem, że takich obiektów mamy szesnaście, w budowie jest już siedemnasty.

Franciszek Szmigiel wójt gminy Tomaszów Mazowiecki

Całość obiektu włącznie z zagospodarowaniem terenu na zewnątrz, kosztowała dwa miliony siedemset pięćdziesiąt tysięcy z czego gmina wyłożyła ze środków własnych dwa miliony dwieście pięćdziesiąt tysięcy.

Poświęcenia Gminnego Domu Kultury w Wiadernie dokonał ksiądz proboszcz Zygmunt Nitecki z Parafii NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim. 

Po oficjalnej części dla zebranych wystąpił Piotr Goljat z zespołem, oczywiście jak to na występie tego artysty nie obyło się bez bisu i wspólnej zabawy.
Na koniec był tort, słodki poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń wiejskich z terenu gminy oraz grochówka, chleb ze smalcem, kanapki, sałatki, koreczki. 

A już w najbliższą sobotę w GDK w Wiadernie o godzinie 17:00 odbędzie koncert Boarte Piano Trio. 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook