Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gorączka przed strajkiem nauczycieli

Cały czas spływają do Urzędu Miasta informacje od poszczególnych placówek dotyczące strajku. Egzaminy w żaden sposób nie są zagrożone. Opierając się na rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji skompletowane już zostały składy egzaminacyjne. W poniedziałek odbędą się niezbędne szkolenia.

Zgodnie z pozyskanymi informacjami z placówek (stan na 04.04.2019 – godz. 10) jeżeli strajk dojdzie do skutku,  Szkoła Podstawowa 12, Szkoła Podstawowa 1, Szkoła Podstawowa nr 8, Przedszkole 7, Przedszkole nr 8, Przedszkole 14, Przedszkole 20 będą nieczynne. Sytuacja jest jednak dynamiczna i może dojść do zamknięcia na czas strajku kolejnych placówek. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Komentarz prezydenta Marcina Witko:
Trwają rozmowy związków nauczycieli z rządem, za które mocno trzymam kciuki. Nauczyciele mają prawo protestować. Insynuowanie, że z  tego powodu będą zwalniani jest ciosem poniżej pasa. Jest mi bardzo przykro, odbieram to mocno osobiście – sam przez wiele lat nauczałem.

Dla mnie jako gospodarza miasta wszystkie grupy zawodowe są ważne, bo ważni są mieszkańcy – bez względu na wiek, płeć czy przekonania. Jako samorządowiec, skupiam się teraz na organizacji pracy – tak by nie ucierpiały na tym dzieci czy rodzice. Odbywa się mnóstwo spotkań, na których wypracowujemy różne rozwiązania, robimy co w naszej mocy i chcemy skorzystać z każdej możliwej formy wsparcia rodziców – priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta. Już wiemy, że kilka szkół będzie zamkniętych.

Egzaminy nie są zagrożone. Skompletowaliśmy komisje egzaminacyjne w każdej z placówek. Już dziś, deklaruje też, że wszyscy pracownicy instytucji miejskich mogą przyprowadzić w czasie strajku, do pracy swoje dzieci. Zapewnimy im opiekę. Zachęcam również przedsiębiorców do podobnej pomocy pracownikom. Jako Tomaszowianie powinniśmy się wspierać!

O stan sytuacji zapytaliśmy w Oddziale Powiatowym Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim:
Z informacji jakie posiadamy do strajku podchodzą wszystkie placówki działające na terenie miasta i gmin objętych działaniem Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Tomaszowie Mazowieckim (gmina Tomaszów Mazowiecki, Inowłódz, Rzeczyca, Czerniewice, Żelechlinek, Lubochnia, Budziszewice, Ujazd, Rokiciny i Będków) z wyjątkiem przedszkola w Rokicinach, w Wąwale i Szkoły Podstawowej w Brzustowie – mówi Renata Szadkowska wiceprezes Oddziału Powiatowego ZNP w Tomaszowie Mazowieckim.

W piątek, 5 kwietnia, odbędzie się zebranie z prezesami Ognisk ZNP dotyczące poniedziałkowego strajku. Więcej informacji na temat strajku nauczycieli podamy po zebraniu.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook