Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Harcerska WIELKA ORKIESTRA KRYZYSOWEJ POMOCY w Tomaszowie Mazowieckim

 

 Odpowiadając na apel Jurka Owsiaka, Sztab Nr 921 WOŚP – Tomaszów Maz. wspólnie z Komendą Hufca ZHP – Tomaszów Maz., podejmują służbę na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy.

 

Prosimy zatem o:

1) wskazywanie osób starszych, chorych czy niepełnosprawnych, którym taka pomoc jest potrzebna (zgłoszenie potrzebującego w formie ankiety do wypełnienia – link poniżej);

 

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzcJYZZjcF5ZJup0aJwQS89xURjM4WjNPWENCUkVSRDNDWlMzM043RE01WC4u

 

2) zgłaszanie gotowości do działania pełnoletnich osób: wolontariuszy WOŚP, wędrowników i instruktorów ZHP, członków Pokojowego Patrolu, PCK, OSP, WOPR oraz wszystkich innych osób chcących i mogących dołączyć do nas, (zgłoszenie wolontariusza w formie ankiety do wypełnienia – link poniżej).

 

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzcJYZZjcF5ZJup0aJwQS89xUMERKTDdTRkZaSjRYS1VZRjdNWDBJUk1CSy4u

 

Chcemy stworzyć bazę wolontariuszy gotowych do podjęcia służby w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
Pamiętajcie jednak, że aby pomóc innym sami musicie:
– być pełnoletni;
– być zupełnie zdrowi;
– znać zasady podstawowych zachowań w terenie w czasie epidemii koronawirusa,
a ponadto wskazane jest:
– abyście mogli posługiwać się do przemieszczania prywatnymi samochodami;
– abyście posiadali chociaż podstawowe środki ochronne, tj. maseczki czy rękawiczki.
Podejmowane działania będą w głównej mierze opierać się na dostarczaniu starszym, chorym i niepełnosprawnym osobom produktów pierwszej potrzeby (leków czy produktów żywnościowych).
Przy realizacji tej służby będziemy w stałym kontakcie ze służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo wszystkich obywateli. Z nimi też będziemy koordynować podejmowane działania.


Jeżeli nie chcecie lub nie możecie działać na taką większą skalę, to rozejrzyjcie się chociaż wokół siebie. Może Wasi sąsiedzi, znajomi, rodzina, potrzebują takiego wsparcia. Nie bądźmy w tym czasie obojętni na niesienie pomocy innym. Czasami porozmawianie przez telefon też może przynieść wielką ulgę.


Nie zapominajmy jednak o najważniejszym przesłaniu:
POMAGAJMY TAK, ABY SIEBIE I INNYCH NIE NARAZIĆ NA NIEBEZPIECZEŃSTWO UTRATY ZDROWIA CZY ŻYCIA!

Sztab już wydał ponad 1000 zł przekazane przez Sponsora na pierwsze zakupy maseczek, które w obecnej chwili są bardzo drogie. Sztab prosi o dokonywanie dobrowolnych wpłat na zakup maseczek i rękawiczek jednorazowych dla wolontariuszy (bo tych brakuje nawet w wydziale kryzysowym UM, są zamówione, ale w związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem w całym kraju, czas oczekiwania na dostawę jest wydłużony) na konto bankowe tomaszowskiego Sztabu WOŚP – nr 21 9291 0001 0120 6878 2000 0010 z dopiskiem: „WOKP” – DZIĘKUJEMY

Sie ma!
hm. Bogdan Smolarek
Szef Sztabu Nr 921 WOŚP
Tomaszów Mazowiecki

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook