Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2023 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Inauguracja sezonu policji konnej

1 maja 2017r służbę w terenie rozpoczęły patrole konne Zespołu Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Mazowieckim, które będą kontrolować głównie tereny zielone województwa łódzkiego

1 maja można było spotkać patrol konny na terenie parku im. Piłsudskiego w Łodzi, gdzie jak co roku mieszkańcy miasta spędzali wolny czas. Głównym zadaniem patroli konnych jest pilnowanie ładu i porządku na terenie parku oraz terenach do niego przyległych.

W Zespole Konnym Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Mazowieckim w Smardzewicach służy obecnie 7 koni. Jest to formacja funkcjonująca przez cały rok. Od kilku lat konie wykorzystywane są również do pełnienia służby na terenie całego województwa łódzkiego. Patrole konne na co dzień pełnią służbę, tak jak inni policjanci. Przede wszystkim patrolują miasto, ale też biorą udział w zabezpieczeniach imprez masowych jak np. mecze, koncerty czy festyny. Koń pozostaje w służbie zazwyczaj do 18 roku życia. Później idzie na zasłużoną emeryturę i najczęściej  trafia do swojego policyjnego partnera lub do kogoś innego, kto jest mu w stanie zapewnić odpowiednie warunki.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook