Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jakub Olczyk odchodzi z Urzędu Miasta

W miniony piątek złożyłem wypowiedzenie – potwierdza Jakub Olczyk, urzędnik miejski, który przez cały czas pracy w urzędzie zajmował się przygotowywaniem dokumentów strategicznych i współtworzył wnioski konieczne do aplikowania o środki unijne. W UM pracuje od września 2007 r. Pytany o powody decyzji odpowiada: – od pewnego czasu odnosiłem wrażenie, że moja praca nie jest nikomu potrzebna.

Po dojściu do władzy prezydenta Marcina Witko, w urzędzie nastąpiła reorganizacja. Olczyka przeniesiono „pod gabinet” prezydenta. Można to było odebrać jako rodzaj nominacji. Miał zajmować się projektami, które wymagają pozyskiwania środków unijnych. Jednak w połowie września tego roku prezydent zmienił regulamin organizacyjny Urzędu Miasta. M.in. przywrócona została wcześniejsza struktura Wydziału Inwestycji. Jakub Olczyk miał za zadanie prowadzenie projektu rewitalizacji.

By kontynuować (wznowić?) ubieganie się o środki na rewitalizację do końca roku trzeba uaktualnić dokumentację, dostosować ją do aktualnie wytyczonych priorytetów. – Umówiłem się z wiceprezydentem Tomaszem Jurkiem, że przed odejściem z UM projekt lokalnego programu rewitalizacji będzie gotowy do uchwalenia na koniec listopada – mówi Jakub Olczyk. Terminy są szalenie napięte, bo trzeba jeszcze w trybie ekspresowym przeprowadzić konsultacje dla całego dokumentu.

Dodajmy, że odejście Jakuba Olczyka to w ostatnim czasie nie jedyna zaskakująca decyzja personalna We wrześniu z UM odeszła Monika Tazbir, przez lata prezydentury R. Zagozdona, szefowa Wydziału Strategii i Promocji.

Kto następny nie wytrzyma „dobrej zmiany”?

Na zdjęciu (archiwalnym): Jakub Olczyk pierwszy z lewej. 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook