Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kandydat na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Adrian Legęncki odpowiada na pytania

Adrian Legęncki, kandydat na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, chętnie odpowiada na nasze pytania, dzieli się swoimi poglądami i planami na przyszłość naszego miasta.

Co skłoniło pana do podjęcia decyzji o kandydowaniu na stanowisko prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego? 

W ramach prowadzonej praktyki zawodowej spotykałem się z różnymi sprawami i problemami występującymi w Tomaszowie Mazowieckim. Mam również z nimi do czynienia w swoim prywatnym życiu, stąd decyzja o kandydowaniu i podjęciu działań zmierzających do zrobienia czegoś dobrego dla społeczności tomaszowskiej, poprawienia funkcjonowania miasta czy rozwiązania problemów występujących w mieście.

Mam też dość wieloletniego konfliktu pomiędzy wiodącymi partiami, mam dosyć wojny polsko – polskiej. Ubiegam się o Urząd jako kandydat bezpartyjny, bo wierzę że Tomaszów zasługuje w końcu na niezależnego prezydenta.

Jakie są główne cele i priorytety, które planuje Pan w swojej kampanii wyborczej?

Moje główne cele to działania na rzecz przedsiębiorców, w tym pozyskanie nowych inwestorów, co ma zmierzać do rozwoju firm i zwiększenia wpływów do budżetu miasta oraz tworzenia nowych miejsc pracy. Rozwój firm to nie tylko dodatkowe dochody budżetowe ale również środki na inwestycje takie jak: infrastruktura, tereny na cele rozrywkowe i odpoczynku, dofinansowanie szkół, dofinansowanie domów dziennego pobytu czy opieki dziennej nad osobami niepełnosprawnymi. Ponadto to działania zmierzające do przekazania Areny Lodowej pod zarząd COS. Niezależnie od efektów tych zabiegów, na pewno w najbliższej przyszłości trzeba podjąć działania zmierzające do minimalizowania kosztów funkcjonowania Areny przy jednoczesnym zwiększeniu jej funkcjonalności poprzez organizację  zawodów, eventów czy koncertów.

Będę również pilotował możliwości skorzystania ze środków finansowych wypłaconych z Unii Europejskiej z KPO.

Jakie działania planuje Pan podjąć w celu poprawy infrastruktury i jakości życia mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego?

– Na pewno należy podjąć rozmowy z samorządem powiatowym gdyż drogi powiatowe leżące w granicach miasta wymagają remontu. Te działania to również dostosowanie rozkładów jazdy MZK do potrzeb mieszkańców oraz lobbowanie za remontem dworca PKP. Inne działania to: dalsza modernizacja stadionu Lechii, budowa boisk treningowych i nowej, pneumatycznej, całorocznej hali. 

Jakie jest Pana podejście do współpracy z innymi władzami lokalnymi, organizacjami społecznymi i mieszkańcami?

–  Jestem nastawiony pozytywnie do takiej współpracy gdyż miasto to dobro ogółu dlatego też zarządzanie  miastem to nie tylko realizacja zaplanowanych celów rozwoju miasta, ale to przede wszystkim zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej i rozwiązywania ich problemów dlatego też niezbędna jest rozmowa z nimi w celu ich wysłuchania i posiadania wiedzy co do ich problemów i potrzeb. To również współpraca z samorządem Gminy w zakresie terenów inwestycyjnych czy komunikacji MZK. Nie mogę zapomnieć również o współpracy na szczeblu powiatu, który to jest odpowiedzialny za funkcjonowanie szpitala.

Czy ma Pan konkretne plany dotyczące rozwoju gospodarczego miasta i tworzenia nowych miejsc pracy?

– Jestem przekonany, że proponowane przeze mnie zmiany na rzecz przedsiębiorców wpłyną pozytywnie na rozwój miasta. Mam nadzieję, że powołanie ich pełnomocnika, którego zadaniem będzie pomoc i koordynacja spraw urzędowych, pomoc w pozyskiwaniu środków na zieloną energię, pomoc przy nowych inwestycjach czy też pozyskanie nowych inwestorów.

Jak zamierza Pan działać w obszarze ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i walki z wyzwaniami klimatycznymi?

– Aktualnie jest to bardzo istotna kwestia w zakresie ochrony zdrowia. Czyste powietrze to zdrowe społeczeństwo. Należy podjąć wszystkie możliwe działania na pozyskiwanie środków na panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła nie tylko dla domów jednorodzinnych ale to ròwniez dla zasobów komunalnych, kamienic czy urzędów. W tym zakresie musimy zadbać o tereny zielone nasadzenia zieleni.

Jakie są Pana plany dotyczące edukacji, kultury i sportu w Tomaszowie Mazowieckim?

– W zakresie sportu to na pewno rozwój Akademii Lechii i to zarówno w zakresie piłki nożnej i siatkówki. Ale rozwój jest możliwy tylko wtedy kiedy są dobre warunki do trenowania. Aktualny stan budynku na Lechii pozostawia wiele do życzenia. Stąd mój postulat o zapewnienie odpowiedniej infrastruktury dla rozwoju młodzieży. To również starania o powrót Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim do Tomaszowa gdyż w planowanym kalendarzu Tomaszów został pominięty. Należy podjąć działania w celu zwiększenia wydarzeń kulturalnych w Arenie dla zwiększenia jej możliwości.

Czy ma Pan strategię na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców?

W celu zwiększenia bezpieczeństwa to planuję dalszy rozwój monitoringu miejskiego, zwiększenie patroli policji i straży miejskiej. Trzeba podjąć również działania w zakresie obrony cywilnej poprzez uświadamia społeczności co do potencjalnych zagrożeń i przygotować ją na każdą ewentualność wobec napiętej sytuacji geopolitycznej.

Dziękuję, za możliwość przedstawienia moich poglądów i zapewniam, że jako prezydent Tomaszowa Mazowieckiego będę pracował z determinacją i oddaniem dla dobra naszej społeczności. Wierzę, że wspólnie możemy uczynić nasze miasto jeszcze lepszym miejscem do życia dla wszystkich jego mieszkańców.

oprac. Agnieszka Podwysocka
Format2A

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook