Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kiedy sprzedawcy będą szczepieni? Zapytał nas tomaszowski kasjer

Z pytaniem do naszej redakcji zwrócił się czytelnik, który na co dzień pracuje w handlu i jak przyznaje dumnie siedzi na kasie. Zawsze lubił swoją pracę, ciągły kontakt z ludźmi, jednak od pewnego czasu zdaje sobie sprawę, że naraża swoje zdrowie i życie.

Szczepienia przeciw COVID-19 ruszyły. Swoją dawkę otrzymali już przedstawiciele służby zdrowia (co niektórzy szczelnie zamknięci w przychodniach), nauczyciele (którzy nie maja kontaktów z uczniami) i większość seniorów (nieaktywnych zawodowo). A co z kasjerkami i kasjerami? – mówi sprzedawca – My pracownicy handlu nie mamy i nigdy nie będziemy mieli możliwości wykonywania swojej pracy w trybie zdalnym. Nawet w przypadku najgłębszego lockdownu będziemy normalnie obsługiwać klientów, mając codziennie styczność z setkami osób i każdego dnia narażając się na zakażenie. – dodaje.

Powszechnie wiadomo, że niezakłócona praca handlu ma wagę krytyczną dla społeczeństwa. Pracownicy handlu są gwarantem zaopatrzenia nas w żywność i niezbędne produkty. Ich praca zakłada nawet kilkaset interakcji z klientem dziennie. Zaszczepienie handlowców, z uwagi na pracę w trybie stacjonarnym oraz wysoką częstotliwość kontaktów społecznych, stanowi istotny warunek dla uzyskania odporności stadnej całej populacji.

Dbajmy zatem o naszych sprzedawców, nośmy maseczki, korzystajmy ze stanowiska z płynem do dezynfekcji rąk, nie narażajmy sprzedawców i siebie. Cieszmy się z ich obecności póki jeszcze mamy tę okazję. Do kupowania bułek i mleka przez internet nam jeszcze daleko.

Branża handlowa na szczepienia będzie musiała jeszcze poczekać.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook