Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kolęda 2021/2022. Sprawdź, co się zmieniło w twojej parafii. Czy ksiądz odwiedzi nas w domu?

Kolęda 2021/2022 będzie inna niż dotychczasowe. Z powodu pandemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń zmianom musiały ulec zasady wizyty duszpasterskiej. Różnią się one w zależności od diecezji. Sprawdź, jakie zasady wprowadzono w twojej parafii.

Wizyta duszpasterska to tradycyjne spotkanie odbywające się w okresie okołoświątecznym. W tym roku ze względu na przedłużające się obostrzenia pandemiczne wiele parafii rezygnuje z odwiedzin w domach wiernych.

O wizytę księdza trzeba poprosić

Część diecezji przedstawiła już wytyczne dotyczące wizyty duszpasterskiej w tym roku. W większości z nich spotkania z parafianami przypadające zazwyczaj na grudzień i styczeń zostały odwołane. Oznacza to, że ksiądz nie będzie przychodził do domów wiernych, chyba że wyrażą oni taką wolę. Prośbę o odbycie kolędy trzeba będzie odpowiednio wcześniej zgłosić w kancelarii danej parafii.

Metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś wydał rozporządzenie wg którego odwiedziny indywidualne wiernych w domach można będzie rozpocząć dopiero po zmianie regulacji sanitarnych, w mniejszych społecznościach (zwłaszcza w parafiach wiejskich), tam, gdzie zagrożenie jest zasadniczo mniejsze, najwcześniej po 17 stycznia 2021, w społecznościach większych (w szczególności w miastach) w marcu lub kwietniu, zawsze z uwzględnieniem przepisów sanitarnych. O terminie rozpoczęcia wizyty duszpasterze niech zadecydują po wysłuchaniu opinii Rady Parafialnej.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook