Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kolejki w wydziale komunikacji tomaszowskiego starostwa, czy sytuacja się zmieni?

Od 1 stycznia weszły w życie nowe przepisy wprowadzające kary za brak przerejestrowania samochodu. Właściciele aut starają się więc nadrobić wieloletnie zaległości i tworzą ogromne kolejki w urzędzie.

Nowe przepisy dotyczące rejestracji samochodów kupionych zagranicą oraz zgłaszania ich kupna lub sprzedaży w kraju. Właściciele, którzy nie dopełnią obowiązku w ciągu 30 dni od zawarcia transakcji mogą liczyć się z karą od 200 do 1 tys. zł.

Chociaż przepis dotyczy transakcji zawieranych po 1 stycznia, właściciele kupowanych i sprzedawanych samochodów wolą nie ryzykować. W całym powiecie ruszyli do urzędów, by zgłosić zmiany. To spowodowało gigantyczne kolejki.

Pan Arkadiusz w grudniu kupił samochód. Próbował zgłosić ten fakt w Wydziale Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów w tomaszowskim starostwie.
W internecie od tygodnia nie ma wolnych numerków. Przyjechałem do urzędu 30 grudnia 2019 r. o 7.00 i stałem w kolejce do kolejkomatu. O 7.17 nie mogłem już uzyskać numerka do kolejki A – żali się pan Arkadiusz. (na zdjęciu próba wydrukowania numerka do kolejki B).

Według ocen tomaszowskich urzędników na koniec 2019 roku w grudniu do wydziału komunikacji zgłosiło się o jedną trzecią więcej osób sprzedających i kupujących samochody.

Niektórzy zgłaszają umowy sprzedaży samochodów sprzed kilku lat – mówi Cezary Krawczyk, Naczelnik Wydziału Komunikacji w Tomaszowskim Starostwie. – Szacujemy, że te 30 proc. to właśnie osoby, które nadrabiają zaległości – dodaje.

Zwiększony ruch w wydziale urzędnicy zaobserwowali już pod koniec listopada. A w kolejnych tygodniach grudnia było coraz gorzej.

Jak podkreśla naczelnik jego wydział próbuje odpowiedzieć na zwiększone zainteresowanie kierowców. Ale nie jest to proste.

Przy 12 okienkach pracują wykwalifikowani urzędnicy na 11, 5 etatach. Dziennie obsługujemy do 300 rejestracji.  Zbliżające się święta sprawiły dodatkowo, że dni na załatwienie spraw było w grudniu ubiegłego roku mniej – wyjaśnia naczelnik. – Mamy nadzieję, że w styczniu sytuacja będzie się powoli normować – ocenia.

Urzędnicy z wydziału komunikacji radzą zainteresowanym, żeby przygotowując się do wizyty w wydziale na bieżąco śledzili stan kolejki w internecie https://suw.powiat-tomaszowski.pl/pol/login

Zrzut zrobiony dziś tj. 2 stycznia 2020 r. wg programu do 30 stycznia brak wolnych rezerwacji…

Do tej pory obowiązek zgłoszenia sprzedaży lub zakupu auta istniał, ale głównie na papierze. Nie było bowiem kar.
W nadchodzącym roku kierowców czekają też inne nowe przepisy. Obowiązkowa będzie m.in. jazda na suwak i tworzenie tzw. korytarzy życia.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook