Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Koncepcja stadionu w Tomaszowie za ponad 150 tys. zł

Koncepcja stadionu do piłki nożnej w Tomaszowie ma kosztować 153 tys. zł. Ma ona uwzględniać standardy pozwalające na rozgrywanie meczów ekstraklasy. Wykona ją firma ART z Tarnowa.

Stadion ma spełniać wymogi, które pozwolą rozgrywać na nim mecze na szczeblu ekstraklasy. To oczywiście znacznie podroży inwestycję. Wg. Planów stadion ma kosztować ponad 16 mln zł! Inną kwestią jest, to ile kosztować będzie zapewnienie bezpieczeństwa kibicom i zawodnikom, gdy będą się na nim odbywały tego typu widowiska.

Z przekazów telewizyjnych wiemy, jak wygląda obstawa meczu, zwłaszcza tych, których kibice prowadzą ze sobą wojny. Przedsmak tych wydarzeń mieliśmy też kilka lat temu w Tomaszowie, gdy grały tu ze sobą Lechia z Widzewem, a pół miasta było w tym czasie sparaliżowane.

Za bezpieczeństwo w trakcie meczu odpowiedzialność ponosi organizator, czyli klub sportowy, ale również właściciel terenu, czyli miasto nie jest wolne od obowiązków zapewnienia ładu i porządku oraz bezpieczeństwa mieszkańców, nie tylko kibiców.

W trakcie tego typu wydarzeń sportowych lokalne siły porządkowe nie wystarczają. Potrzebny jest zazwyczaj udział specjalnych jednostek prewencyjnych policji.

Potrzebne naszemu miastu to wszystko? Ktoś policzył koszty tych widowisk? Prawdopodobne straty i sposób ich usuwania? Czy mamy się po prostu ucieszyć kolejną inwestycją, która nie jest szyta na miarę powiatowego miasta.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook