Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego za nami

W minioną piątek o godzinie 17:30 na deskach sceny Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1  w Tomaszowie Mazowieckim wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, który dał wspaniały koncert! Widownia była wypełniona po brzegi głównie starszym pokoleniem, które z łezką w oku słuchało pięknych nie tylko żołnierskich melodii.

Organizatorami koncertu byli Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski i  Dowódcza 25 Brygady Kawalerii Powietrznej gen. bryg. dr inż. Mariusz Pawluk na pamiątkę 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Głównym zadaniem zespołu, jako instytucji wojskowej, jest propagowanie i kultywowanie tradycji naszego oręża, a to realizuje się najpełniej i najefektowniej przez widowiska historyczne oparte na precyzyjnych, często fabularyzowanych scenariuszach. Ich podstawowym tworzywem są pieśni. To one przeniosły do naszych czasów sławę polskiego rycerstwa, czynów żołnierskich i bohaterstwa. To one świadczą o umiłowaniu ojczyzny i wolności. Niektóre z tych pieśni daleko wykraczają poza kronikarski zapis wydarzeń.

Widowiska prezentowane przez Zespół poświęcone bywają czasem tylko jednemu wydarzeniu, na przykład powstaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, czy któremuś z wielkich powstań narodowych, a innym razem – całemu okresowi naszych dziejów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji TUTAJ

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook