Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Koperty życia rozdają w Ujeździe

W ubiegłym roku władze gminy Ujazd zakupiły dla starszych mieszkańców gminy „Koperty życia”.

Koperta życia, to w rzeczywistości przezroczyste, plastikowe etui zamykane na zatrzask. W środku znajduje się karta informacyjna, którą wypełnia właściciel karty oraz magnez, za pomocą którego umiejscawia się kopertę w widocznym miejscu w mieszkaniu : np. drzwiach lodówki, metalowej szafce itp

W gminie Ujazd przekazano już ponad dwieście kopert osobom samotnym, w podeszłym wieku, z dolegliwościami zdrowotnymi i kłopotami z pamięcią.

Właściciel koperty podaje w karcie informacyjnej dane dotyczące przebytych i aktualnych chorób, przyjmowanych leków, ich dawek, zabiegach, które przeszedł, alergiach. Jest też miejsce na dane osoby, do kontaktu, jej adres, nr telefonu.

Nie trzeba zbytnio wyjaśniać, jak „koperta życia” może być pomocna ekipie pogotowia ratunkowego i lekarzom udzielającym pomocy oraz ratować ludzkie życie.

Oczywiście, każda osoba może taką kopertę zamówić indywidualnie. Dokupić do niej np. naklejkę na samochód i inne. Wersja podstawowa zestawu to 9 zł.

W przypadku większych zamówień koszty maleją. Pomysł gminy Ujazd wart jest naśladowania. Dla seniorów, to wydaje się dużo lepsza inwestycja niż najpiękniejszy nawet koncert im dedykowany pod patronatem wójta lub prezydenta.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook