Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kto wyprowadzi TIR-y z Tomaszowa?

Po spotkaniu z prezydentem miasta 11 lipca, mieszkańcy ulic Szczęśliwej, Mireckiego, Białobrzeskiej i Opoczyńskiej odwołują protest zaplanowany na 13 lipca (czwartek) 2017 roku w godz.15.30-17.30 Są przeciwni tranzytowi tirów na wyżej wymienionych ulicach. Protest polegać miał na blokowaniu ulicy Białobrzeskiej w Tomaszowie Maz. przez chodzenie po przejściu dla pieszych obok sklepu spożywczego, jak miało to miejsce 27 czerwca br.  Jak twierdzi przewodnicząca Rady Osiedla Gustek Mieczysława Goździk ta forma protestu jest jedynym sposobem na pokazanie zarządcom dróg, że mamy dość hałasu, smrodu spalin i popękanych ścian naszych domów. Liczymy na wsparcie ze strony samorządu miejskiego i powiatowego w staraniach o wyprowadzenie tranzytu z miasta i budowy obwodnicy.

Komentarz prezydenta Marcina Witko:
Oczywiście rozumiemy mieszkańców, problem istnieje od wielu lat. Jest złożony i trudny, ale robimy wszystko co w naszej mocy, żeby zastany stan rzeczy zmienić. Wiemy, że tego typu protesty, rodzą utrudnienia dla kierowców, ale traktujemy ją jako pewnego rodzaju wsparcie w naszych działaniach i lobbowaniu na rzecz budowy obwodnicy. Zrobimy wszystko aby zapewnić podczas tego wydarzenia bezpieczeństwo.

Komentarz starosty Mirosława Kuklińskiego:
– Rozumiem desperację mieszkańców mieszkających w sąsiedztwie tych ulic. Problem wyprowadzenia TIR-ów z granic naszego miasta jest bardzo złożony. Aby móc mówić o konkretnym i sprawnym jego rozwiązaniu konieczne jest wybudowanie obwodnicy naszego miasta. Tylko taka droga „wyprowadzi TIR-y z miasta”. Wielokrotnie wcześniej podejmowałem także inne doraźne działania w ramach posiadanych kompetencji. Już na początku tej kadencji odbyliśmy wraz z prezydentem miasta i wicestarostą kilka spotkań w zarządzie województwa przy udziale dyrektorów zarządu dróg wojewódzkich. Przedkładaliśmy nasze propozycje nowej organizacji ruchu w zakresie drogi wojewódzkiej 713. Niestety nasze propozycje nie zyskały aprobaty. Jak powszechnie wiadomo w tym roku podjęliśmy starania stawiając nowe oznakowania na naszych drogach. Skutek tych ostatnich działań nie był zadawalający. Udało się uzyskać jedynie to, że TIR-y jadące z kierunku Biała Góra jadą w części nie do drogi 713, a kierują się ulicą Dąbrowską w kierunku innych dróg krajowych, a więc natężenie ruchu nieco się rozkłada na inne ulice. To oczywiście nie jest rozwiązaniem docelowym, bo jak wcześnie zaznaczyłem tylko budowa obwodnicy miasta rozwiąże problem. Obaj z prezydentem miasta czynimy starania aby obwodnica miasta powstała chociażby w ramach nowego przebiegu wcześniej planowanej drogi krajowej S-74. Prezydent miasta czyni intensywne działania w tej sprawie wykorzystując wszystkie możliwości polityczne. Mam nadzieję, że w końcu uda się nam doprowadzić do wybudowania obwodnicy.

 

Fot. Przejście dla pieszych ul. Białobrzeska, 27 czerwca 2017.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook