Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 2
«styczeń 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Laurka dla  Babci i Dziadka.

Babcia to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć –  przytuli, jeśli mamy kłopoty i wytłumaczy, że nie ma się czym martwić. Babcia nigdy się nie gniewa, nawet kiedy coś przeskrobiemy. To ona potrafi najlepiej wysłuchać  zwierzeń i marzeń rodzących się w małych główkach. To Babcia najskuteczniej ukoi łzy. Babcia –  to słowo wszystkim dzieciom i dorosłym kojarzy się z ciepłem, dobrocią  i mądrością.

Dziadek także daje nam swoją miłość. Jesteśmy zasłuchani, kiedy zaczyna snuć opowieści o dawnych latach. Cieszymy się, gdy uczy nas, jak postępować w życiu. Jest świadkiem naszych sukcesów i pomaga, gdy coś nam się nie udaje.

W dniu 21 stycznia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji Święta Babci i Dziadka odbyło się spotkanie edukacyjne, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 8 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 z Tomaszowa Mazowieckiego.

     Spotkanie w tomaszowskiej książnicy rozpoczęło się od wysłuchania książki K. Boguckiej  pt: ,,Działka dziadka Działkowica” oraz krótkiej rozmowy na temat przeczytanego tekstu. Następnie nasi milusińscy uczestniczyli w zabawie ruchowej do wiersza I. Salachapt: ,,Idzie babcia”, rozwiązywali zagadki tematyczne oraz bawili się w słoneczko skojarzeń związanych z dziadkami. Natomiast po zapoznaniu z opowiadaniem ,,Najlepszy prezent”, przedszkolaki brały udział w zabawie dydaktycznej o babci i dziadku.

Na  zakończenie spotkania dzieci wykonały laurki dla swoich najbliższych, słuchając przy tym audiobooka Miry Lobept: ,,Babcia na jabłoni”.
Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta życzymy dużo zdrowia i radości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook