Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Lubochnia. Czy przedszkole w Nowym Glinniku będzie za rok istnieć?

We wrześniu 2012 roku, Rada Gminy w Lubochni podjęła uchwałę o przejęciu przedszkola przy JW. 4392 w Nowym Glinniku po upływie trzech lat. Przejęcie miało nastąpić od 1 września 2015 roku po likwidacji przedszkola wojskowego. Gmina miała przejąć nieruchomość przedszkola z całym wyposażeniem, po wcześniejszym uregulowaniu stanu prawnego nieruchomości przez jednostkę wojskową. Przedszkole w Nowym Glinniku miało stać się filią przedszkola w Lubochni i zapewnić wszystkim dzieciom miejsca w powołanej placówce.

Tymczasem za rok przedszkole może przestać istnieć. Na wrześniowej sesji Rada Gminy Lubochnia przyjęła stanowisko, w którym mowa o tym, że gmina zabiega w wojsku, by to utrzymało przedszkole przez kolejne trzy lata, a gmina przejmie je od 1 września 2020 r. W ślad za tym władze gminy wystosowały do ministra obrony narodowej pismo z uzasadnieniem, apelując o przedłużenie do 2020 roku funkcjonowanie przedszkola w strukturach Wojska Polskiego. Czy Antoni Macierewicz, pójdzie na rękę gminie, w której wielu mieszkańców oddało na niego głos w ostatnich wyborach parlamentarnych?

Przedszkole w Nowym Glinniku działa od ponad 40 lat. Przebywa w nim ponad setka dzieci, nie tylko wojskowych, zatrudnia kilkanaście osób. Rodzice nie wyobrażają sobie, by placówka mogła przestać istnieć, wójt liczy, że negocjacje z wojskiem znów się powiodą, a MON chciałoby się skupić na obronie kraju, a nie na opiece nad obywatelami w wieku przedszkolnym.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook