Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ludowcy z Żelechlinka w hołdzie Witosowi …

Ludowcy z Żelechlinka, z inicjatywy wójta Bogdana Kaczmarka, prezesa Zarządu Gminnego PSL w Żelechlinku, w niedzielę, 23 października br. udali się do Wierzchosławic, miejsca, w którym urodził się i mieszkał Wincenty Witos.

Zwiedzanie rozpoczęto od Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach będącego Oddziałem Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Ponad 40-osobowa grupa uczestników miała okazję zobaczyć gospodarstwo wybudowane przez Witosa. Zwiedzający spotkali się z prawnukiem Witosa, Markiem Steindel.

W spichlerzu znajduje się wystawa sztandarów organizacji ludowych z różnych okresów. Najcenniejszy to sztandar Zarządu Powiatowego Tarnów PSL Piast z 1928 r.
Delegacja złożyła kwiaty na grobie Witosa, znajdującym się na cmentarzu parafialnym w Wierzchosławicach.

W drodze powrotnej grupa zatrzymała się w Hucie Szklanej w gminie Bielinie, gdzie czekali już marszałkowie dwóch województw: świętokrzyskiego – Adam Jarubas i łódzkiego – Dariusz Klimczak. Obaj panowie od wielu lat należą do Polskiego Stronnictwa Ludowego, a aktualnie pełnią czołowe funkcje w jego strukturach. To właśnie z ich rąk przy udziale wójta Bogdana Kaczmarka oraz byłego premiera Romana Jagielińskiego kilku nowych członków PSL w Żelechlinku otrzymało legitymacje potwierdzające przynależność do ugrupowania.

Na koniec uczestnicy wycieczki wspólnie z marszałkami udali się na Święty Krzyż na Łysej Górze.

zel1

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook