Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Malowanie to moja pasja – wernisaż Agaty Fornalczyk [filmy, zdjęcia]

4 marca o godz. 17.00 w Zajeździe Spalskim prezentowana była wystawa prac Agaty Fornalczyk. Wernisaż uświetnił występ Agnieszki Dębowskiej, półfinalistki muzycznego programu telewizji The Voice of Poland.

Agata Fornalczyk urodziła się w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończyła Salezjańską Wyższą Szkołę Ekonomii i Zarządzania w Łodzi na kierunku Finanse i Bankowość, od 2000 roku mieszka w Smardzewicach. Rysunkiem interesuje się od dziecka, od 2015 roku bierze czynny udział w zajęciach malarstwa pod okiem Mirosława Bernackiego.

Malowanie to moja pasja, którą dzielę się z innymi – mówi autorka prac. Czuję się zaszczycona, goszcząc dziś na wystawie tyle wartościowych dla mnie osób. Wiem, że wsparcie rodziny, przyjaciół i znajomych jest najcenniejsze, pomaga mi realizować i rozwijać się w sztuce  – dodaje.

Pani Agata, nie czekając na wiek emerytalny, oddała się pasji tworzenia. Maluje głównie techniką akrylową inspirując się muzyką, literaturą i otaczającą rzeczywistością. Jej prace oddają urok i emocje miejsc, z którymi miała styczność, i które urzekły ją na drodze twórczych poszukiwań. Takim miejscem jest niewątpliwie Zalew Sulejowski. I to nad jego brzegami podczas spacerów o zachodzie słońca, poszukuje twórczych inspiracji. Na wystawie nie zabrakło również prac o tematyce kobiecej, romantycznej, namiętnej. Zasłonięte twarze kobiet – jak twierdzi autorka – symbolizują tajemniczą naturę kobiety.

Warto w życiu odkrywać swoją pasję, bez względu na wiek. Pozwolić sobie tu i teraz, nie czekając na jutro, by żyć w zgodzie z samym sobą. A potem już tylko pozwolić, by ciężka praca nad doskonaleniem wypełniła resztkę naszego, wolnego czasu.

 

Podziękowania.
Dziękuję moim najbliższym, którzy byli przy mnie w tym dniu, Mirkowi Bernackiemu, mojemu nauczycielowi malarstwa, który stara się nauczyć mnie jak najwięcej, moim cudownym koleżankom z klasy, bo to dzięki nim odbył się wernisaż: Lenie za przygotowanie sali i i poczęstunku, Agnieszce za piękny występ, Ani za doradztwo fachowe, Iwonce, Monice, Marzence i Małgosi za wsparcie duchowe. Mojej kochanej kuzynce Violi prowadzącej spotkanie. Agnieszce Podwysockiej za mnóstwo pomysłów i pomoc redaktorską.
 
Dziękuję Pani Kasi Kuszewskiej – mojej nauczycielce jęz. angielskiego, niesamowicie pozytywnej osobie oraz mojej szefowej Żanecie Wiśnik za optymizm i ciągłe powtarzanie mi, że mogę, że dam radę i że marzenia są po to aby je spełniać. Koleżankom z pracy, za cierpliwość i wyrozumiałość w czasie przygotowywania wernisażu.
Agata Fornalczyk

 

 
     
     
     

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook