Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Matura 2021 w Tomaszowie Mazowieckim. Maturzyści w II LO piszą dziś język polski. To drugi rocznik, który zdaje maturę w czasie pandemii

Odwiedziliśmy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim przed ważnym egzaminem. 4 maja maturzyści piszą egzamin z języka polskiego. Egzamin odbywa się w reżimie sanitarnym. W tym roku do egzaminu maturalnego podchodzi tutaj 164 abiturientów.

Rozpoczęły się egzaminy maturalne w Polsce. To już drugi roczników uczniów, którzy muszą zdawać maturę w trakcie pandemii koronawirusa. W tym roku odbyło się to jednak bez problemów z przesuwaniem terminów i stresem z tym związanym. Egzaminy rozpoczęły się po majówce, na której tegoroczni maturzyści mieli ostatnie chwili zarówno na odpoczynek, jak i na przypomnienie sobie materiału przed egzaminem.

Jak zawsze matura rozpoczęła się od egzaminu z języka polskiego. W środę, 5 maja, uczniowie napiszą matematykę, a w czwartek, 6 maja, język obcy (najczęściej jest to język angielski). W kolejnych dniach wyznaczono terminy na przedmioty dodatkowe.

Szkoła musiała się dostosować do specjalnego reżimu sanitarnego ze względu na pandemię koronawirusa.

– Uczniowie zostali rozlokowani w salach, ławki zostały ustawione w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był odstęp co najmniej 1,5 metra. Uczniowie wchodzą kilkoma wejściami. Wytyczone zostały zasady poruszania się po korytarzu i miejsca podczas czekania na wejście do sal, uruchomiono dodatkową szatnię, każda sala wyposażona jest w punkt dezynfekcji do rąk. Szkoła zadbała również o izolatorium – mówi Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Arkadiusz Broniarek.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook