Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Matura i egzamin ósmoklasisty w reżimie sanitarnym

Matura 2021 terminy potwierdzone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Pomimo trzeciej fali epidemii koronawirusa, tegoroczne egzaminy dojrzałości odbędą się zgodnie z planem. Zdających czeka jednak przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Matura 2021 – terminy egzaminów dojrzałości zostały potwierdzone podczas wczorajszej konferencji prasowej przez Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki. Terminy matur są znane już od dawna, do egzaminu dojrzałości jak zwykle tegoroczni maturzyści będą podchodzić w maju. Termin główny to 4-20 maja, termin dodatkowy: 1-16 czerwca, z kolei sesja poprawkowa przewidziana jest na 24 sierpnia. 

Matura 2021 – terminy i zmiany wymagań

W związku z panującą epidemią koronawirusa i koniecznością przejścia na nauczenie zdalne, tegoroczne matury będą nieco łatwiejsze. 

  • zniesiono obowiązek przystąpienia do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym jako warunku zdania egzaminu maturalnego;
  • zmniejszono liczbę zadań do rozwiązania w arkuszu egzaminacyjnym (przede wszystkim zadań otwartych), przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu;
  • maturzyści nie będą musieli przystąpić do obligatoryjnego dotąd jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru.

Poniżej obowiązujący harmonogram egzaminów maturalnych:

Matura 2021 – terminy i reżim sanitarny

Matura 2021 wymaga od zdających przestrzeganie ścisłego reżimu sanitarnego. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowały wytyczne sanitarne, które obowiązują podczas egzaminów. Chodzi o bezpieczeństwo zdających. Będą m.in. zobowiązani do zachowania dystansu społecznego, częstego dezynfekowania rąk, zasłaniania ust i nosa maseczką. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, ławki zdających będą musiały być oddalone od siebie o m.in. półtora metra. Zgodnie z wytycznymi GIS na egzamin mogą przyjść wyłącznie osoby zdrowe. Jeśli ktoś z domowników jest na kwarantannie bądź w izolacji, nie można pojawić się w szkole. Dotyczy to uczniów, nauczycieli oraz innych osób zaangażowanych w organizację egzaminu. 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook