Kalendarz gminy Powiat Tomaszowski

Nadchodzących wydarzeń: 0
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Matury 2020 – nietypowy egzamin dojrzałości uczniów ZSP nr 1 [filmy, zdjęcia]

Matury 2020 niewątpliwie wpiszą się do historii, ze względu właśnie na ich nietypowy przebieg. W poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku o godzinie 9.00, we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w całej Polsce, maturzyści rozpoczęli egzamin dojrzałości z języka polskiego. Egzamin trwał 170 minut, czyli zakończył się o godzinie 11.50.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim do egzaminu przystąpiło 179 uczniów.

W związku z pandemią koronawirusa egzaminy muszą być przeprowadzone zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi dyrektor ZSP 1 Dariusz Kwiatkowski

Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą, jeśli ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Szkoła przygotowana jest także w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego – wyjaśnia dyrektor.

Jest dobrze. Stresu trochę jest, ale damy radę. Co prawda nie będzie egzaminów ustnych, ale mieliśmy trudniejsze warunki do nauki i przygotowanie się do egzaminów. Myślę jednak, że sobie poradzimy – mówił jedna z uczennic „mechanika”.

Przed szkołą na uczniów czekali nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy musiał okazać dokument tożsamości, włożyć maseczkę ochroną, zdezynfekować ręce i zachować bezpieczną odległość.

Plan egzaminów:
W poniedziałek, 8 czerwca
maturzyści zdawali:
godz. 9:00 – język polski, poziom podstawowy
godz. 14:00 – język polski, poziom rozszerzony.
We wtorek – 9 czerwca będą zdawać:
godz. 9:00 – matematyka
godz. 14:00 – język łaciński i kultura antyczna, poziom podstawowy i rozszerzony.
W środę, 10 czerwca to dzień egzaminów:
godz. 9:00 – język angielski, poziom podstawowy
godz. 14:00 – język angielski, poziom rozszerzony.

Okręgowe Komisje Egzaminacyjne prześlą do szkół świadectwa do 11 sierpnia 2020 roku. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Tematy maturalnych egzaminów z j. polskiego (poziom podstawowy).

Jaki wpływ na przesłanie utworu ma wprowadzenie elementów fantastyki? Odwołaj się do fragmentów „Wesela” Wyspiańskiego i wybranych dzieł kultury.

Osoby, które nie gustują w dramacie autorstwa Wyspiańskiego i tematyce fantasy mogły wybrać temat alternatywny, który został oparty na wierszu Anny Kamieńskiej p.t. „Daremne”.

W zadaniach otwartych pojawił się również fragment „Pana Tadeusza”. Maturzyści musieli rozpoznać z jakim tekstem oraz czyjego autorstwa mają do czynienia.

Jak było przed wejściem uczniów na sale egzaminacyjne w ZSP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.

Za chwilę Matura 2020

Opublikowany przez Format3A Niedziela, 7 czerwca 2020

Tutaj arkusz egzaminacyjny z języka polskiego poziom podstawowy
sh9br6-MPO-P1A1P-202

Zapytaliśmy Bartosza Pietrzaka o wrażenia po egzaminie, przeczytajcie co odpowiedział:
Osobiście byłem mile zaskoczony gdy zobaczyłem że fragment do rozprawki jest z „Wesela”. Dzień wcześniej na wieczór przypominałem sobie tę lekturę i miałem nadzieję, że do tego fragmentu będzie równie fajny temat jednak troszkę się rozczarowałem. Temat był bardzo łatwy lecz stres zaćmił mi wszystkie pomysły jak zacząć i uargumentować moją tezę. Poradziłem sobie, mam nadzieję, że pomimo małych problemów poradziłem sobie dobrze. Sam nie jestem pewien jak mi poszło dlatego zostaje tylko nadzieja. Emocje są bardziej pozytywne, ale ten niepokój, że coś poszło nie po mojej myśli też mi towarzyszy. Jestem nastawiony również negatywnie na wynik bo lepiej jest przygotować się na najgorsze niż później się rozczarować.

Galeria zdjęć tutaj

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook