Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2022 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak dokonał uroczystego odsłonięcia muralu „Mur, ale historia Wojska Polskiego”

14 sierpnia na bloku przy ul. Mazowieckiej 2a, Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej w przededniu Święta Wojska Polskiego i 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej odsłonił mural „Mur, ale historia Wojska Polskiego”. Upamiętnia on polskich lotników biorących udział w II wojnie światowej. Mural powstał w ramach organizowanego przez MON konkursu.

Ten mural jest symbolem związków między Wojskiem Polskim a społecznością lokalną. Będzie o nich przypominał i będzie ważnym ogniwem łączącym tradycję, historię i chwałę polskiego oręża. Tu, w Tomaszowie Mazowieckim Wojsko Polskie było, jest i będzie. 25. Brygada Kawalerii Powietrznej to żołnierze, którzy są doświadczeni, profesjonalni, dbają o bezpieczeństwo RP, ale również tworzą historię społeczności lokalnej

Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko zaznaczył, że miasto dba o historię oraz żołnierzy.

Z Tomaszowem Mazowieckim nierozerwalnie związana jest 25. Brygada Kawalerii Powietrznej. W przeddzień waszego święta drodzy żołnierze chciałbym wam podziękować za współpracę, za to, że zawsze możemy na was liczyć

Marcin Witko Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

Wskazał, że obecność żołnierzy w Tomaszowie Mazowieckim ma również wymiar gospodarczy i ekonomiczny, bo – jak wskazał – to największy zakład pracy w mieście.

Z okazji przypadającego jutro święta Wojska Polskiego chciałbym wszystkim żołnierzom złożyć najlepsze życzenia i podkreślić, że obecność Wojska Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim ma charakter nie tylko symboliczny, ale i gospodarczy, ponieważ Wojsko Polskie to największy pracodawca w mieście

Marcin Witko Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

Autor muralu Rafał Roskowiński przyznał, że jest bardzo wdzięczny za możliwość zobrazowania historii Polski i Wojska Polskiego.

Jestem bardzo wdzięczny panu ministrowi za konkurs, który ogłosił. Dziękuję, że ja jako artysta polski mogę malować polskie murale. Panie ministrze, melduję wykonanie rozkaz.

Rafał Roskowiński – artysta, autor muralu

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook