Kalendarz gminy Rzeczyca

Nadchodzących wydarzeń: 0
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Mobilny punkt badań na koronawirusa ruszył w Tomaszowie Mazowieckim

Dziś, 5 czerwca w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. PCK uruchomiono mobilny punkt badań na koronawirusa typu drive-thru. Obsługą punktu zajmuje się 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej.

Rosnąca w ostatnich dniach liczba zakażeń na COVID-19 sprawiła, że Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski podjął decyzję, aby w Tomaszowie taki punkt utworzyć, by mieszkańcy powiatu tomaszowskiego mogli takie testy zrobić.

Punkt rozpoczął dzisiaj pobieranie pierwszych wymazów od mieszkańców powiatu. Dziennie wykonywane będzie od 100 do nawet 200 badań, jeśli będzie taka konieczność. Punkt będzie otwarty każdego dnia oprócz świąt i niedziel w godzinach 10 – 14. Wymazy każdego dnia będą przewożone do laboratorium w Łodzi.

Test na obecność COVID-19 nieodpłatnie może zrobić każdy mieszkaniec powiatu, który jest zaniepokojony swoim stanem zdrowia i chce sprawdzić, czy nie jest zakażony wirusem. Wcześniej jednak trzeba się zgłosić do starostwa powiatowego. Po rejestracji dana osoba będzie kierowana na badanie.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 536 048 633 każdego dnia w godzinach od 8 do 12, z terminem badania w dniu następnym lub w przypadku dużej ilości zgłoszeń na dni kolejne. Na 3 godziny przed badaniem nie należy: jeść, pić, palić i myć zębów.

Przyjeżdżając na wymaz należy:
– Przyjechać własnym samochodem na wyznaczony czas
– Mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos
– Mieć założone rękawiczki jednorazowe
– Posiadać przy sobie dokument tożsamości
– Kierować się poleceniami wydawanymi przez osoby obsługujące punkt
– Po badaniu wrócić do domu i czekać na wynik

Konferencja prasowa Starostwa Powiatowegodotycząca otwarcia punktu Ok`%|%„pobrań materiału do badania w kierunku COVID-19 dla mieszkańcówpowiatu tomaszowskiego

Opublikowany przez Format3A Piątek, 5 czerwca 2020

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook