4 września 2021 roku odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to dramat Moralność pani Dulskiej, autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Piękna pogoda pozwoliła przeprowadzić czytanie w plenerze, na Przystani Miejskiej.
Podczas wspólnego czytania Moralności Pani Dulskiej z udziałem wiceprezydent Izabeli Śliwińskiej na scenie wystąpili, urzędnicy urzędu miasta, radny miejski, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektor MCK, tomaszowscy pedagodzy, pracownicy PCAS, uczniowie II LO oraz aktorzy teatru przy PCAS.
Moralność pani Dulskiej to popularny i wyrazisty w swoim przesłaniu dramat, który na stałe wszedł do kanonu polskiej literatury. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Mimo upływu kolejnych dziesięcioleci sztuka nie traci na swojej aktualności. To ponadczasowy i uniwersalny obraz ludzkich przywar, ułomności charakteru. Dulska jako uosobienie cech powszechnie uznawanych za godne potępienia pozostaje od ponad stu lat żywym obrazem postaw społecznych aktualnych w każdym czasie i miejscu.
Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Głównym celem Narodowego Czytania jest promocja czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, propagowanie dzieł polskiej literatury oraz wzmacnianie kulturowej i narodowej wspólnoty Polaków poprzez dobór kanonicznych utworów oraz ich prezentację w atrakcyjnej oprawie artystycznej.
Organizatorem czytania w Tomaszowie Mazowieckim była Miejska Biblioteka Publiczna.