Kalendarz gminy Rzeczyca

Nadchodzących wydarzeń: 0
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

NARODOWE CZYTANIE „Polskich Nowel” w Inowłodzu [zdjęcia]

7 września 2019 roku  na dziedzińcu zamkowym w Inowłodzu odbyło się publiczne czytanie „Polskich Nowel”, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem  Pary Prezydenckiej.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Na dziedzińcu zamkowym zostały przeczytane następujące nowele:

Rozdziobią nas kruki, wrony…. – Stefan Żeromski

Mój ojciec wstępuje do strażaków – Bruno Schulz

Dym – Maria Konopnicka

Katarynka – Bolesław Prus

Do czytania zaprosiliśmy: Pana wójta Bogdana Kąckiego, Pana przewodniczącego Rady Gminy Pana Roberta Pawłowskiego, Pana radnego Arkadiusza Łon,

Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej: Pani Dorota Dyło-Frejowska, Pani Lidia Jackow, Pani Karolina Pawlak, Pani Basia Narożnik i przedstawiciela młodzieży Karinę Sarnecką

oraz Panią Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu Agnieszkę Ciołak.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za chęć  przybycia na zamek i wzięcia udziału w publicznym czytaniu naszej rodzimej literatury.

Gminna Biblioteka Publiczna w Inowłodzu

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook