Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Niebrowianie po raz IX świętowali [film, zdjęcia]

6 lipca 2019 r. swoje święto obchodzili Niebrowianie (Niebrów to wieś w gminie Tomaszów Mazowiecki), „IX Niebrowskie spotkanie przy ognisku” zorganizaowali wspólnie Koło Gospodyń Wiejskich „Niebrowianki”, radny Eugeniusz Gawarzyński, sołtys Krzysztof Wypych i Rada Sołecka. Do przygotowań włączyli się również mieszkańcy Niebrowa.

Na własnej już działce przygotowano pięknie udekorowaną scenę, stoły dla gości, kącik dla zakochanych z belkami siana.  Kobiety z koła gospodyń wspólnie przygotowały bigos i każda upiekła ciasto ale i mieszkańcy chętnie przynosili swoje wypieki. Był grill z kiełbaskami obsługiwany przez mieszkańców

Spotkanie w Niebrowie odbyło się po raz dziewiąty, w tym roku dokonano symbolicznego wsadzenia drzewa – Dąb Przyjaźni – tak drzewo nazwali mieszkańcy na pamiątkę spotkania.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszka Szmigla, Zastępca Kierownika Referatu Inwestycji Gminy Tomaszów Mazowiecki Wiesława Starosta, która już na wejściu została przez Niebrowianki obdarowana wiankiem. Gośćmi Niebrowian byli również sąsiedzi z pobliskiego Łaziska sołtyska Halina Tomczyk oraz przedstawicielka z Koła Gospodyń Wiejskich.

Festyn jest za każdym razem jest świetną okazją do wspólnej zabawy. Zarówno dla młodszych, jak i starszych. Lecz nie do końca o samą zabawę chodzi – mówi radny Eugeniusz Gawarzyński inicjator corocznych spotkań – przy organizacji naszego corocznego święta poznajemy się coraz lepiej i myślę, że nasze spotkania pokazują, że mamy naprawdę tu świetnych ludzi gotowych do organizacji – dodaje.

Podczas święta w namiocie Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego NU-MED można było sprawdzić poziom cukru we krwi i zbadać swoje ciśnienie. Akcję „Zdrowie w Niebrowie” prowadziły pielęgniarki Jolanta Goździk Dorota Mazurek i Agnieszka Zientek, mieszkanki Niebrowa.

O oprawa muzyczną zadbał Konrad Kopeć „DJ KOPCIU”.

Na spotkanie przeznaczono finanse z funduszu sołeckiego, udało się pozyskać fundusze od licznych sponsorów, które pozwoliły m.in. na atrakcje dla najmłodszych, czyli animatorki czy konkursy z nagrodami dla najmłodszych.

Niebrowianie cenią sobie gościnność, ale przede wszystkim cenią wypoczynek w ruchu, atrakcje przygotowane przez animatorki z Piwnicy Kreatywności Monikę Szulczyk i Ewę Pazurek wyczerpały nie tylko dzieci a dorośli chętnie brali udział w zabawach. Animatorkom pomagał zwierzęcy zespół z Pszczółka Mają na czele, porywał do tańca.

Organizatorzy dziękują sponsorom i darczyńcom IX Niebrowskiego spotkania przy ognisku, należą do nich:
Zbigniew Sepkowski
Jarosław Ostałowski
Waldemar Gruszczyński
Adrian Książczak AK – development domy nowoczesne w Tomaszowie Mazoiweckim
Dawid Psut – DAWEX
Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim
Mariola i Waldemar Tomankowie
Sławomira Witkowska-Orzeszek  NATUR-STYL
Krzysztof Wypych
Sławomir Bąk
Grzegorz Szewczyk
Adrian Legęncki
Krzysztof Gawarzyński
Radosław Bystrzycki – Metalrad Ujazd
Lucjan Plich – Luk-Pol
Wiesław Bąk – BATREX
Jerzy Starczyk – TOM STAR
Daria Mokrogulska – Studio Figura
Agnieszka Srogosz – sklep spożywczy w Niebrowie
Agnieszka Cłapa – dekoracje kwiatowe
Ewa i Paweł Szymańscy – Piekarnia Zawada 
Agawa
Agnieszka Owsianka
Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej
Pinezka

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook