Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2022 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Niebrowskie spotkanie przy ognisku już po raz ósmy [film, zdjęcia]

W sobotę, 7 lipca Niebrowianie (gm. Tomaszów) urządzili święto dla siebie. Organizatorami corocznego spotkania są radny Rady Gminy Tomaszów Mazowiecki Eugeniusz Gawarzyński, sołtys  Niebrowa Marek Smoła, rada sołecka. Pierwszy w tym roku raz kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich Niebrowianki również włączyły się do przygotowań. wspólnie ugotowały bigos, każda upiekła ciasto, zakisiły ogórki i usmażyły smalec. Były kiełbaski i kaszanki z grilla, którymi chętnie częstowali się przybyli. Niebrowianki zadbały o dekorację stołów i otoczenia, przygotowały kącik dla zakochanych z belkami siana i snopkami.

I choć spotkanie w Niebrowie odbyło się po raz ósmy, w tym roku jednak, po raz pierwszy na ufundowanej przez gminę działce. Dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, do którego zaproszono wójtów Franciszka Szmigla i Sławomira Bernackiego, radnego Eugeniusza Gawarzyńskiego, sołtysa Marek Smołę, członkinię KGW Niebrowianki Justynę Banaszczak oraz przedstawicieli młodego pokolenia rodzeństwo Julia i Olafa Sadlików.

Niebrów to mała miejscowość, zamieszkuje ją zaledwie 350 osób, frekwencja na festynie była znacznie wyższa.

Nie ma tu wiejskiej świetlicy, dlatego niedawno wójt Gminy Franciszek Szmigiel przekazał działkę z przeznaczeniem na budowę Domu Ludowego. Jednak to długi proces i niebrowianie będą musieli jeszcze długo poczekać. Tymczasem otrzymali fundusze na wybudowanie altany.

Festyn jest za każdym razem świetną okazją do wspólnej zabawy. Zarówno dla młodszych, jak i starszych. Lecz nie do końca o samą zabawę chodzi – mówi radny Eugeniusz Gawarzyński – przy organizacji naszego corocznego święta poznajemy się coraz lepiej i myślę, że nasze spotkania pokazują, że można się skrzyknąć i zorganizować. Budowa altany pochłonęła ogrom pracy, której nie odmawiali mieszkańcy Niebrowa, pracowaliśmy przy jej budowie od świtu do zachodu słońca, by zdążyć do soboty – dodaje.

Podczas święta podziękowano jednej z członkiń KGW i wręczono Niebrowskiego Oskara. Nagroda trafiła do Marii Przybysz a otrzymała ją za pierwszoplanową rolę Diablicy podczas przedstawienia na ostatkach w Łaznowie. Pucharem pełnym szampana podziękowano Ewie i Eugeniuszowi Gawarzyńskim, inicjatorom Niebrowskich spotkań przy ognisku, którzy od 8 lat z determinacją i pracowitością i przyjaźnią budują dobre relacje wśród mieszkańców.

W materiale filmowym krótki występ Niebrowianek i słowo od wójta Franciszka Szmigla.

Na spotkanie przeznaczono finanse z funduszu sołeckiego, udało się pozyskać fundusze od licznych sponsorów, które pozwoliły m.in. na atrakcje dla najmłodszych, czyli dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy, animatorkę czy cukrową watę, czy konkursy z nagrodami dla najmłodszych.

Sponsorzy i darczyńcy Niebrowskiego spotkania przy ognisku 2018:
Wiesław Bąk – Stacja paliw ul. Bema
Bartłomiej Woźnica – firma KOPBUD
Lucjan Plich – holowanie pojazdów
Sławomir Bąk – wylewki
Sebastian Lewandowski – Firma transportowa Sebol
Jacek Sęk i Michał Świdziński – Firma transportowa
Waldemar Mordaka – Budowa dróg
Waldemar Gruszczyński – Cieśla
Zbigniew Sepkowski – Oprawa muzyczna i elektryka
Marek Krześlak – Firma budowlana
Waldemar Tomanek
Ireneusz Karp
Sławomira Witkowska-Orzeszek – Salon Kosmetyczny Natur-Styl
Adrian i Sylwia Legęccy – dziękujemy za prąd
Piekarnia Zawada
Agnieszka Owsianka Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej
Agnieszka Srogosz – Sklep spożywczy w Niebrowie
Damian Marosik
Marcin Wojciechowski
Grzegorz Szewczyk

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook