Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Niedziela, 7 kwietnia – najważniejszy dzień dla demokracji w Polsce!

W Dzienniku Ustaw ukazało się bardzo ważne rozporządzenie, które zostało wydane przez prezesa Rady Ministrów. Dotyczy ono zarządzenia wyborów samorządowych na niedzielę, 7 kwietnia. Jest to informacja, która powinna zainteresować wszystkich obywateli, ponieważ wybory samorządowe są jednym z fundamentów naszego demokratycznego państwa. To właśnie w tych wyborach możemy wybrać naszych przedstawicieli na różnych szczeblach samorządu, takich jak radni, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast.

Rozporządzenie prezesa Rady Ministrów precyzuje także terminy, w których listy kandydatów na radnych oraz na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast będą mogły być zgłaszane. Listy kandydatów na radnych będą przyjmowane do 4 marca, natomiast kandydaci na wyżej wymienione stanowiska będą mieli czas do 14 marca na złożenie swoich kandydatur. To ważne informacje dla wszystkich osób, które planują startować w tych wyborach i chcą się zaangażować w życie lokalnej społeczności.

Wybory samorządowe mają ogromne znaczenie dla nas wszystkich. To właśnie na tym szczeblu podejmowane są decyzje dotyczące naszej codziennej rzeczywistości – infrastruktury, edukacji, opieki zdrowotnej czy kultury. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wiedzieli, kto będzie nas reprezentował i podejmował te istotne decyzje. Wybory samorządowe dają nam możliwość wyboru tych, którzy będą działać na rzecz naszych interesów i potrzeb.

Termin wyborów został wyznaczony na niedzielę, 7 kwietnia. Jest to dzień, w którym wszyscy obywatele powinni wziąć udział w tym demokratycznym procesie. To my, jako wyborcy, mamy wpływ na to, jak nasza lokalna społeczność będzie się rozwijać i jakie będą jej priorytety. Dlatego warto zaangażować się w kampanię wyborczą, zapoznać się z programami i kandydatami oraz oddać swój głos na tych, którzy najlepiej będą reprezentować nasze wartości i interesy.

Rozporządzenie prezesa Rady Ministrów w sprawie zarządzenia wyborów samorządowych jest ważnym krokiem w demokratycznym procesie. Wchodzi ono w życie w dniu następującym po dniu ogłoszenia, co oznacza, że formalnie rusza kampania wyborcza. Teraz czas na zgłaszanie kandydatur i przedstawianie programów. To także czas na zaangażowanie się wszystkich obywateli w ten demokratyczny proces i oddanie swojego głosu. Wybory samorządowe to nasza szansa na wpływ na naszą lokalną społeczność – nie zapominajmy o tym i korzystajmy z niej!

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook