Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nigdy nie odpuszczę. Spotkanie z Adamem Bodnarem

W środę 27 lipca w Galerii Sztuki Arkady prof. Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich spotkał się z mieszkańcami Tomaszowa Mazowieckiego.

Spotkanie zorganizowane przez Tomaszowski Kongres Kobiet poświęcone było promocji książki „Nigdy nie odpuszczę”. To drugi – po „Obywatel.pl” – wywiad-rzeka Bartosza Bartosika z Adamem Bodnarem. Ta książka to analiza bieżącej sytuacji, włączając dramatyczne wydarzenia związane z napaścią Rosji na Ukrainę i niezwykle ważną rolą, jaką społeczeństwo polskie ma w tym kontekście do odegrania. Przede wszystkim jednak jest to wnikliwa próba zdiagnozowania czekających nas wyzwań i wytyczenia drogowskazów.

Tą książką Adam Bodnar składa Obywatelom i Obywatelkom Polski i Unii Europejskiej obietnicę: będę wam towarzyszył w tej trudnej misji, możecie na mnie liczyć. To zobowiązanie podjął już w lipcu 2021 roku, kiedy zakończył prawie sześcioletnią służbę jako Rzecznik Praw Obywatelskich i otrzymał wiele sygnałów wsparcia, wyrazów solidarności, podziękowań i zwykłych życzliwych gestów od Polek i Polaków. Traktuje je jako przypomnienie o swojej odpowiedzialności wobec obywateli RP. „Praca nie jest skończona, a wolność jest w nas” – mówi Bodnar – przypominając, że nawet jeśli doświadczamy rezygnacji lub mamy wrażenie, że nasz sprzeciw jest niewystarczająco słyszalny, to z czasem historia przyzna nam rację.

Adam Bodnar obecnie zajmuje się pracą naukową, bierze udział w międzynarodowych konferencjach, nagrywa podcasty, pisze felietony do sobotniego wydania „Gazety Wyborczej”. Nie krępuje go gorset urzędu, może zatem już mówić prosto z mostu o Polsce i Polakach.

KK TM pragnie uaktywnić tomaszowskie kobiety. Uważamy, że jako „większość narodowa” powinnyśmy brać większy udział w życiu społecznym, obywatelskim i politycznym w naszym mieście. Wczorajsze spotkanie było rozmową o naszych prawach podstawowych i wydaje się, że pomimo dwóch godzin zdecydowanie zbyt krótkie. Wiele pytań jeszcze nie padło, a jeszcze więcej odpowiedzi nie usłyszałyśmy. Myślę, że spotkanie było bardzo ciekawe i udane. Profesor Bodnar to jednak niekwestionowany autorytet i będziemy starały się organizować więcej takich spotkań ze znakomitymi gośćmi. Plany są. Jak będzie? Zobaczymy – podsumowała Wanda Motyl Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Tomaszowie Mazowieckim.

Spotkanie prowadził Jakub Olczyk. A cały jego obraz możecie zobaczyć w materiale live.

Live ze spotkania

Galeria zdjęć tutaj

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook