Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nowe szkoły, nowi dyrektorzy

Reforma szkolnictwa, której sprzeciwia się duża część środowiska nauczycielskiego, rodzice i samorządowcy – postępuje. W związku z likwidacją gimnazjów, samorządy musiały uchwalić nową siatkę szkół. Tak stało się również w naszym mieście. Radni podjęli już decyzję o utworzeniu trzech nowych zespołów szkolno-przedszkolnych. Zespoły te powstają z obecnych gimnazjów przekształcanych w podstawówki oraz przedszkoli, które dotychczas były składowymi innych zespołów szkolno-przedszkolnych. I tak: Szkoła Podstawowa nr 3, która powstała z Gimnazjum nr 3 oraz Przedszkole 11 będą teraz ZS-P nr 10.
Szkoła Podstawowa nr 9, która powstała z Gimnazjum nr 6 oraz Przedszkole nr 5 stanowić będą ZS-P nr 9.
Szkoła Podstawowa nr 11, która powstała z Gimnazjum nr 7 oraz Przedszkole nr 19 to ZS-P nr 7.

Utworzenie nowych placówek oświatowych skutkuje koniecznością przeprowadzenia konkursów na ich dyrektorów. Jak zapowiedziała rzeczniczka prezydenta miasta, konkursy zostaną ogłoszone w ciągu miesiąca.

Na początku obecnej kadencji w Tomaszowie powstały zespoły szkolno- przedszkolne i zespoły przedszkolne. Jak twierdzili wtajemniczeni, ten zabieg pozwolił na zastąpienie kilku „nie swoich” dyrektorów, swoimi. Kolejne konkursy będą zapewne kontynuacją tych działań.

Na zdjęciu czołówkowym: Gimnazjum nr 6, które będzie ponownie podstawówką (SP nr 9) i stanie się częścią ZS-P nr 9. Tu zmiany dyrektora z pewnością nie będzie, chyba, że obecna dyrektorka gimanzjum nie wystartuje w konkursie.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook