Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nowy żłobek, ma nową dyrektorkę

Izabela Marska, nauczycielka wych. fizycznego w gimnazjum w Moszczenicy została dyrektorką żłobka, który powstaje w Rokicinach przy ul. Lipowej.

Dyrektorka nowej placówki, jedynej takiej w gminach powiatu tomaszowskiego, jest mieszkanką Rokicin. Oprócz tego, że od 16 lat uczy w.f. jest też absolwentką studiów pedagogicznych na kierunku nauczanie wczesnoszkolne.

  • Decyzję o udziale w konkursie na dyrektora placówki podjęłam z kilku powodów. Po pierwsze, jeśli reforma oświaty wejdzie w życie, za rok straciłabym pracę w gimnazjum. Poza tym człowiek powinien zmieniać zajęcia i mierzyć się z różnymi wyzwaniami – mówi nowa pani dyrektor.

Prywatnie pani Iza jest mężatką, mamą 12-letniego syna. Teraz pod opieką będzie miała cała gromadkę dzieci.

Do konkursu, który gmina ogłosiła na przełomie sierpnia i września br. zgłosiły się tylko dwie kandydatki. Jedna z kandydatek nie spełniała wymagań formalnych. Decyzję o powołaniu na stanowisko Izabeli Marskiej komisja konkursowa podjęła w ubiegłym tygodniu. Od dwóch dni jest to już oficjalna informacja.

Pierwszy gminny żłobek powinien zacząć działalność od początku roku. Z tempa prowadzonych robót nie bardzo się na to zanosi, ale wykonawca, firma TEAM-BUD zapewnia, że terminu dotrzyma. Obiekt kosztować ma 1,6 mln zł. 578 tys. zł dofinansowania gmina otrzyma z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pod warunkiem dotrzymania terminu umowy.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook