Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2023 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ochotnicy OSP jadą z pomocą do Pomorzan

Dwudziestu ochotników OSP powiatu tomaszowskiego jedzie z pomocą do mieszkanki miejscowości Nakla w gminie Parchowo. Ochotnicy z Będkowa, Godaszewic, Chorzęcina, Ludwikowa, Tomaszowa, Smardzewic, Wąwału, Rzeczycy i Nagórzyc jadą do oddalonej od Tomaszowa 435 km miejscowości, gdzie przeszła sierpniowa nawałnica. Przeszkoleni w obsłudze pilarek ochotnicy jadą pomóc w oczyszczaniu zdewastowanego 34 ha lasu. Transport uczestników sfinansowało Starostwo Powiatowe, a ubezpieczenie sfinansował agent ubezpieczeniowy Mariusz Słowik. Akcją dowodzi Edward Madzio, Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego OSP Tomaszów.

Na terenie, przez który przeszła nawałnica powalonych jest kilka milionów metrów sześciennych drewna na tysiącach hektarów. Przy optymistycznym wariancie, miejscowi leśnicy uporają się ze szkodami do końca 2018 r. – mówi Edward Madzio – To już drugi nasz wyjazd w to miejsce, pierwszy raz byliśmy w Nakli na początku września, mniejszą grupą, praca przy uporządkowaniu terenu jest benedyktyńska i bardzo niebezpieczna. Występuje tam  wiele zwisających gałęzi i konarów. Cały teren jest objęty zakazem wstępu dla osób postronnych – dodaje.

Pomysł pomocy wdowie z niepełnosprawną córką zapoczątkował ksiądz Grzegorz Chirk z parafii św. Rodziny z ul. Niskiej.

Ochotnicy wrócą do Tomaszowa w niedzielę wieczorem.

Jeśli artykuł Ci się podobał, udostępnij go by inni też mogli go przeczytać. A jeśli chcesz być na bieżąco polub nasz fanpage na Facebooku!

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook