Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Od 25 kwietnia będzie można składać wnioski do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego

Znamy już harmonogram III Budżetu Obywatelskiego dla Tomaszowa na 2018 r. W ramach III BO do podziału jest 1,5 mln zł (brutto). Wartość projektu ogólnomiejskiego nie może przekroczyć kwoty 0,5 mln zł. Natomiast projekty lokalne muszą zmieścić się w kwocie 250 tys. zł (brutto) każdy. Tak, jak w poprzednich latach miasto podzielone zostało na IV rejony. Każdy mieszkaniec może głosować zarówno na projekt ogólno miejski, jak i jeden projekt lokalny.

Zgodnie z harmonogramem, mieszkańcy Tomaszowa będą mogli składać projekty do BO od 25 kwietnia do 9 czerwca.

Pod projektem ogólnomiejskim musi podpisać się co najmniej 20 osób popierających wniosek. Przy projektach lokalnych wystarczy 10 osób. Zgłaszający, jak i głosujący musza mieć skończone 16 lat.

Między 10 czerwca a 31 sierpnia zespół powołany przez prezydenta miasta będzie miał czas na weryfikację projektów. W regulaminie zapisano, że projekty mogą dotyczyć wszystkich spraw, które mieszczą się w kompetencjach miasta. Jednocześnie: „ingerowanie w zakres propozycji projektów zgłoszonych do Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, w tym zmiany miejsca ich realizacji bądź łączenia z innymi zadaniami jest możliwe jedynie za zgodą autorów projektu.

Głosowanie będzie odbywało się w pierwszej połowie września. Do 30 września mamy poznać zwycięskie projekty skierowane do realizacji w 2018 r.

W ubiegłorocznym budżecie obywatelskim wygrał projekt dotyczący rozbudowy basenu w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. Inwestycja jeszcze się nie rozpoczęła, co oznacza, że w tym roku korzystający z ośrodka w nowym basenie się nie wykąpią. Koszt projektu oszacowano na 400 tys. zł. Przykre jest to, że tych co głosowali za tym projektem (2265 głosów) udało się przekonać, że inwestycja, która powinna być wykonana w ramach zadań miejskich, zostanie sfinansowana środkami z budżetu obywatelskiego. Poza tym, gdyby brać pod uwagę skalę użytkowania obiektu, projekt nie miał prawa w ogóle zaistnieć, ale najwyraźniej zadecydowały względy zupełnie inne. Jeśli w kolejnych latach w ramach projektów obywatelskich będą nadal realizowane tego typu przedsięwzięcia, to już teraz można przepowiedzieć rychły upadek idei anytobywatelskiej aktywności.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook